Световно първенство по футбол 2014: как се играе играта Нигерия - Аржентина

На 25 юни в град Порто Алегре се проведе финалният мач на аржентинския национален отбор в груповата фаза на Мондиала. Последният съперник на аржентинците в квартет F беше националният отбор на Нигерия.

Играта между Нигерия и Аржентина се превърна в една от най-зрелищните в световното първенство. Отборите веднага започнаха да показват своя атакуващ потенциал. Три минути след стартовия съдийски сигнал Лионел Меси откри резултата. Нигерийците обаче отговориха адекватно още на 4-ата минута. Муса сметна гол за южноамериканците. Така към 4-ата минута на срещата резултатът вече беше равен - 1 - 1.

След това и двата отбора се опитаха да атакуват остро. Националният отбор на Аржентина имаше предимство във владението на топката, техните атаки бяха позиционирани. Нигерийците се опитаха да заплашат противника с остри контраатаки. Зрителите обаче не видяха никакви голове до последните минути на първото полувреме. Но в уплътненото време Меси вкара дубъл, изпълнявайки хитро свободен удар. Африканският вратар беше безсилен - топката отиде до вратите на Нигерия за втори път в мача. Отборите напуснаха почивката с предимството на Аржентина 2 - 1.

След почивката отборите отново си размениха бързи голове. Първо, Муса вкара дубъла си в мача. Нигерийците в центъра разкъсаха защитата на Южна Америка, която не се представи по най-добрия начин в този мач. Муса изравнява резултата в 47-ата минута. Цифрите 2 - 2 ще светнат на дъската.

Минават само няколко минути, а аржентинците вкарват третия гол от корнер. Маркос Рохо в 50-ата минута на срещата отново води Аржентина с 3 - 2.

Около двайсетина минути повече южноамериканците имаха предимство във владението на топката, създавайки опасни моменти. Но нигерийците рязко контраатакуваха до 75 минути. Муса имаше чудесен шанс да издаде хеттрик, но нападателят не превърна момента.

Последните петнадесет минути минаха с преднината на Нигерия. Африкански футболисти притиснаха южноамериканците до наказателното поле. Аржентинците можеха само да контраатакуват. Активните действия на отборите обаче не доведоха до нов отбелязан гол - играта завърши с минимално предимство на Аржентина 3 - 2.

И двата отбора преминават в плейофната фаза на турнира. Аржентина печели три победи в три мача и води група F, Нигерия излиза на второ място с четири точки. Сега отборите очакват началото на решителните мачове от световното първенство по футбол в Бразилия.