Световно първенство по футбол 2014: как Португалия изигра последния мач в турнира

За да продължи португалският отбор да се бие на Мондиала, беше необходимо да победим Гана с голям резултат и да се надяваме, че германците ще надиграят САЩ в голяма степен. Играчите на Гана също се надяваха на победата си, тъй като в случай на благоприятен изход от срещата между САЩ и Германия, африканците преминаха в следващия етап на турнира.

Играта между Португалия и Гана започна много оживено. И двата отбора се опитаха да атакуват вратата на противника, бързо пресичайки центъра на терена. Кристиано Роналдо едва не направи футболно чудо в 5-ата минута. След бърза атака португалският капитан изхвърли вратаря на Гана от фланга, но топката попадна в гредата. На 19-ата минута Роналдо вече удряше с няколко метра вратата на африканците, но вратарят спаси последния.

Отборът на Гана през първото полувреме имаше свои собствени шансове за гол. И така, Гян не успя да осъзнае опасния изход към портите на европейците. След това се играе прочутото футболно правило. След неизпълнен момент самите африканци пропуснаха целта. В 31-ата минута Джон Бойер проряза топката в собствената си врата, което шокира много фенове на Гана. Португалия води с 1 - 0.

Първото полувреме завърши с минимално предимство на европейците.

През втората половина на срещата отборите също активно създаваха опасни моменти в чуждите цели. На 57-ата минута африканският капитан Джиан вкара своя гол. След великолепния флангов сервис на Асамоа, Гян изпрати топката в мрежата с глава. 1 - 1 - след такъв резултат африканците имат надежда, че ще успеят да натиснат Португалия и да спечелят този мач. Всъщност ганайците имаха момент, но на 61-ата минута африканският играч от линията на вратаря прати топката покрай вратата.

Играта отиде до финалното теглене, което не подхождаше на нито един отбор, но номерата на таблото все още се променяха. В 80-ата минута Роналдо вкара първия си и, както се оказа по-късно, последния гол в световното първенство.

Крайният резултат от срещата 2 - 1 в полза на Португалия изпраща двата отбора у дома. Португалецът настигна националния отбор на САЩ по отношение на спечелените точки, но разликата между отбелязаните и допуснати голове беше на страната на американците. Затова, за съжаление на феновете на Португалия, трябва да признаем, че играта с Гана беше последната за европейския отбор в турнира.