Кой стана победител в хокея MFM-2015

В нощта на 6 януари по московско време в Торонто се проведе основният мач на годината за хокеисти под 20 години. Финалната среща на Мондиала събра младежките отбори на Русия и Канада.

Първият период от финалната среща започна депресивно за руския отбор. По-малко от три минути игра канадците на два пъти разстроиха вратаря ни. Деклер (23-та секунда) и Пол се отличиха (броенето на времето беше 2:32 на таблото). След като бяха отбелязани головете, канадците не отслабиха нападението си пред портите на руските хокеисти, но отвъд океана играчите не успяха да се откроят през първия период. Напротив, руският национален отбор успя да изиграе един гол в 10-ата минута. Защитникът Юдин се отличи.

Във втория период руснаците започнаха много активно, но на 26-ата минута Мак Дейвид се възползва от грешката на нашите играчи на смяната и като изскочи един на един, изпрати третата шайба във вратата на руския национален отбор. Тогава канадците успяха да вкарат още два пъти, довеждайки резултата до съкрушителния - 5: 1. Доми (28-та минута) и Райнхарт (33-та минута) се отличиха. След подобен пробив на канадския национален отбор руснаците показаха истински боен характер, за което подопечните на Валери Брагин трябва да са дълбоко благодарни. В края на периода нашите хокеисти се завърнаха в играта, отбелязвайки три гола. Головете вкараха Барбашев, Толчински и Голдобин. Вторият и третият гол на руския национален отбор бяха разделени само с 32 секунди (това се случи в 35-ата минута на мача). Още на 38-ата минута на срещата руските хокеисти намалиха разликата до минимум. Вторият сегмент на мача завърши при резултат 5: 4 в полза на канадския национален отбор.

В третия период руснаците се втурнаха да си възвърнат, но силата вече не беше достатъчна. Срещата завърши с предимството на домакините от Мондиала, което позволи на младежкия отбор Канада да стане победител в MFM 2015.

Окончателното представяне на руския национален отбор може да се определи като успешно. Въпреки поражението на финала, руският национален отбор показа умения и характер. Най-подходящата дефиниция за представянето на националния отбор на Валери Брагин може да се нарече думите на изключителния хокеист на нашето време Павел Дацюк, който коментира края на MFM 2015: „Гордеем се с нашия младежки отбор по хокей! !!”.