Кой стана победител в Купата на Шпенглер

Купата на Шпенглер е най-старият турнир по хокей на лед в Европа. Това състезание се провежда ежегодно в швейцарския град Давос в навечерието на Нова година.

Кой стана победител в Купата на Шпенглер 2014

В последните дни на изходящата 2014 г. в Давос се проведе следващата купа на Шпенглер. Шест отбора взеха участие в турнира, три от които представляват KHL, а два - швейцарското първенство. Последният участник в турнира беше канадският национален отбор, съставен от хокеисти от тази националност, играещи в Европа или в малките хокейни лиги на Канада.

Руският хокеен клуб Салават Юлаев (Уфа) и швейцарският отбор Женева Сервет (Женева) си пробиха път до финала за Купата на Шпенглер 2014. Решителният мач се проведе в следобеда на 31 декември.

Крайният резултат от финалната среща в Давос не може да угоди на руския фен. Отборът на Уфа загуби „на сухо“от „Сервет“(0: 3). Първият период от срещата беше неефективен. Головете срещу Салават Юлаев бяха отбелязани през втория и третия период на мача. И така, във втория сегмент на играта Уфа отстъпи два пъти в малцинството. Швейцарците вкараха Жакем (23 минути) и Рубин (35 минути). В последните двадесет минути Пайет постави крайния резултат на таблото (50 минути).

Заслужава да се отбележи, че швейцарският "Сервет" спечели Купата на Шпенглер за втори пореден път.