MFM-2015 хокей: как се проведоха четвъртфиналите на Русия - САЩ

Късно вечерта на 2 януари по московско време руският национален отбор по хокей на лед изигра четвъртфиналната среща в рамките на младежкото световно първенство. Съперници на руснаците бяха техни връстници от САЩ.

За да идентифицират победителите в четвъртфиналната среща на MFM през 2015 г., подопечните на Валери Брагин трябваше да се преместят от Торонто в Монреал. Именно на арената на известния клуб Монреал Канадиънс руснаците трябваше да преодолеят съпротивата на един от основните фаворити на младежкото световно първенство по хокей - американците.

Първият период за руския национален отбор беше успешен. Американските хокеисти често нарушавали правилата. Това доведе до факта, че американците играха в малцинството половин период. На 3-ата минута на срещата Иван Барбашев реализира численото предимство на двама играчи. Русия поведе с 1: 0. Освен това американците продължиха да фаулират отново. Резултатът беше втори гол, отбелязан срещу отбора на САЩ. Александър Шаров в 16-ата минута отново разстрои американците. Шайбата беше изчукана веднага след края на следващото наказателно време на американския хокеист.

Във втория период американците добавиха значително. Бързи атаки отново и отново се провеждаха срещу американските играчи. В 33-ата минута Антъни Ди Анджело намали разликата с далечен удар. По времето на гола руските хокеисти бяха по-малко. След това американците продължиха да стрелят много към вратата на Шестеркин, но нашият вратар беше надежден. Заслужава да се отбележи, че американските хокеисти "хвърляха" руснаците три пъти през втория период.

Американците отново започнаха активно третия период, но първият гол в периода полетя в портите на отвъдморските хокеисти. Сергей Толчински в 42-ата минута изведе руския национален отбор напред (3: 1). Тогава руснаците започнаха систематично да нарушават правилата. Това се дължи на високия натиск на американците и общото игрово предимство на последните. Такава активност на американския отбор по хокей беше възнаградена с втора шайба в нашата цел. На 49-ата минута Зак Варенски отново намали разликата между американците до минимум. В останалата част от периода руснаците бяха изключително в защита. За цялата игра Шестеркин отразява повече от четиридесет изстрела на американски играчи. Тази игра на вратаря се превърна в значителна помощ за целия национален отбор при запазване на печелившия резултат. Практиката в края на срещата вратарят да бъде заменен с шести полеви играч също не помогна на американците. Русия издържа и спечели с 3: 2.

Пиесите на Валери Брагин ще играят следващия мач в турнира на 4 януари. Съперници на руснаците на полуфинала ще бъдат шведският национален отбор.