MFM-2015 хокей на лед: как се играе играта Чехия - Русия

В първите часове на новото 2015 г. по московско време в канадския град Торонто руският отбор по хокей на лед изигра финалната среща в груповата фаза на Световното първенство за младежи. Съперници на руснаците бяха хокеистите на чешкия национален отбор.

За младежкия национален отбор по хокей на лед на Русия от второто място в група В до плейофа на MFM-2015 руснаците трябваше да победят чешкия национален отбор. Мачът обаче далеч не беше най-добрият начин за руснаците.

Първата опасна атака беше извършена от подопечните на Брагин, но руските хокеисти не успяха да реализират излизане два на един. Младите хокеисти на Чехия след началните минути на срещата свикнаха със сайта, което беше отразено в крайната статистика за удари в целта. Чехите хвърлиха руснаците 4 пъти (12 изстрела срещу 3). Логичният резултат от първия период беше шайбата на Патрик Здрагл в 12-ата минута. Първият сегмент от срещата завърши с минимално предимство на чешкия национален отбор.

През втория период руският отбор се опита да действа по-активно към вратата на съперника, но в атакуващата игра на нашия отбор не се наблюдава нищо положително. Проблеми имаше и в защитата на руснаците, което доведе до втората отстъпена шайба. Павел Заха в 25-ата минута увеличи предимството на чехите. След това руснаците успяха да получат правото на свободно хвърляне. Но Иван Барбашев не се възползва от ситуацията. Вярно, руският нападател все пак успя да пробие резултата през втория период. На 36-ата минута Барбашев си върна един гол. Голът беше отбелязан, когато отборът ни изигра мнозинството. Вторият период завърши с минимум 2: 1 предимство на чехите.

На финала двадцатиминутке руснаците не успяха да възстановят разликата в резултата, а напротив, в последния период руският отбор пропусна още два пъти. Патрик Здрагал в 43-ата минута увеличи преднината на чешкия национален отбор. Руснаците допуснаха последния гол от мача в празна мрежа в последната минута на срещата. Ондржей Каше се разписа срещу чешкия национален отбор. Крайният резултат на мача е 4: 1 в полза на юношеския отбор на Чехия.

Поражението на руския национален отбор от чешкия отбор позволи на руснаците да заемат едва трето място в група Б. Сега младите хокеисти на националния отбор на САЩ ще станат съперници на подопечните на Брагин на етапа на четвъртфиналите.