FIFA World Cup: как се играе играта Уругвай - Англия

На 19 юни на световното първенство в Бразилия националните отбори на Уругвай и Англия се срещнаха във втория кръг на група Б. И двата отбора бяха победени в първия кръг, така че мачът в Сао Пауло трябваше да бъде един от най-важните и за двата отбора. В случай на поражение националните отбори биха намалили до минимум шансовете си за излизане от смъртната група.

2014 FIFA World Cup: как се играе играта Уругвай - Англия

Всички фенове на трибуните на стадиона в Сао Пауло очакваха искрящ, грандиозен и страстен футбол. Много зрители очакваха с нетърпение този мач, защото разбираха, че всичко може да се реши в тази игра за националните отбори.

Мачът наистина се оказа много интересен и вълнуващ. Първият опасен момент е създаден от британците. След подаване от стандарта, Рууни удари празната врата с глава от половин метър. Всички британски фенове се хванаха за главите и самият Рууни щеше да направи същото, само ако не беше висял по време на стачката във въздуха. Уругвайците отговориха с опасен удар, но топката пропусна на сантиметри от голлинията.

Трябва да се признае, че Англия имаше повече владение на топката, но те първи отстъпиха. На 39-ата минута южноамериканският куп нападатели Кавани - Суарес проработи. Първият даде невероятен пас точно на главата на Суарес и резултатът в мача беше открит. Радостта на уругвайците нямаше граници, защото беше много важна топка.

През първото полувреме публиката не видя повече голове. Развръзката дойде през втората половина на срещата.

След почивката британците притиснаха уругвайците до портата. Атаките на предците на футбола бяха най-опасни, но съвсем малко не беше достатъчно за гол. Уейн Рууни, в средата на полувремето, удря Муслера от почти 9 метра. Моментът беше най-опасен. Никой не покрива британския нападател в наказателното поле. Майсторът от висок клас е длъжен да реализира такива моменти.

Рууни обаче все пак вкара. На 75-ата минута той затвори подаването от фланга и направи резултата равен. Уругвай не издържа съвсем малко. Имаше чувството, че сега британците ще притиснат опонента си. Но футболът е непредсказуем. В 85-ата минута Муслера извежда топката далеч напред, Кавани се бие със защитника на британеца за ездата. Това в крайна сметка води до факта, че Луис Суарес пада на среща с Харт. Най-силният удар и резултатът отново беше в полза на Уругвай - 2 - 1. След такъв шок британците се опитаха да си върнат, но не можаха да го направят.

Луис Суарес, който стана герой на мача, беше заменен. И съдията с последния свирк записа победата на Уругвай. Феновете на южноамериканците със сълзи на очи се зарадваха на това събитие. Самият Суарес едва не се разплака от щастие. Но това е само началото на турнира.

Победата на уругвайците значително увеличи шансовете за класиране от групата, а британците могат само да се надяват на чудо. Много ще зависи от следващия мач Италия - Коста Рика. Във всеки случай ситуацията в смъртната група е много объркваща.