Световно първенство по футбол 2014: как се играе играта САЩ-Германия

Германия изигра последния си мач в груповата фаза на футболното първенство в Бразилия на 26 юни в град Ресифи. В присъствието на 41 000 зрители германците се биха с националния отбор на САЩ.

Германският отбор вече си беше осигурил пътя към следващия етап на турнира, но поражението в мача можеше да понижи германците до последното второ място в група G. Американският отбор може да се задоволи с равенство, за да не запази имайки предвид резултата от срещата между отборите на Португалия и Гана. Американците, подчинени на точки в мача с германците, също се класираха за 1/8-финалите на Мондиала.

Играта започна с немско господство. Силно пресиране, повече владение на топката - всичко това доведе до предимството на германския отбор в първите 15 минути на мача. Не бяха създадени обаче значителни шансове за отбелязване на точки.

Започвайки от средата на полувремето, американците свикнаха и леко изравниха играта. Националният отбор на САЩ най-често използваше дълги подавания на фронтови нападатели, но това не донесе желания резултат. Германците също не създадоха нищо опасно пред портите на националния отбор на САЩ. Трябва да се признае, че първото полувреме се оказа не само без цел, но и малко скучно.

През втората половина на срещата публиката все пак видя един гол. В 55-ата минута Томас Мюлер прати топката в ъгъла на вратата на американците с разкошен удар от дузпата. Този гол вече се превърна в четвърт за германеца в турнира. Германия поведе с 1 - 0.

След като гол беше отбелязан, не се наблюдаваха изблици на активност от националния отбор на САЩ пред портите на германците, а самите германски играчи не бързаха да вкарат. Само в уплътненото време възникна най-опасният момент. Американците можеха да спечелят, но капитанът на Нетцев Лам спаси отбора си. Американският играч удари опасно по вратата на Нойер, но Лам блокира пътя на топката във вратата в плъзгаща се такта.

Крайният резултат от срещата 1 - 0 в полза на Германия отвежда германците до плейофите на турнира от първо място. Отборът на САЩ се класира на второ място, тъй като португалецът не успя да победи Гана по голям начин. С най-добрата разлика между отбелязани и допуснати голове американците изпревариха отбора на Кристиано Роналдо.