Световно първенство по футбол 2014: как се играе играта САЩ-Португалия

На 22 юни в рамките на втория кръг от игри на световното първенство по футбол се срещнаха съперници от група G. В бразилския град Манаус националните отбори на САЩ и Португалия навлязоха на терена на стадиона. Мачът беше много важен от гледна точка на разпределението на крайните места в групата, тъй като португалците загубиха първата среща и американците можеха да си осигурят пътя към следващия етап.

Началото на играта бе белязано от бърз гол. Още в 5-ата минута на мача португалецът Нани се възползва от мудността на защитата на американците и откри резултата в срещата. 1 - 0 бързо поведе португалците.

След това събитие мачът премина в тих режим, но не може да се каже, че играта се проведе без опасни моменти. Струва си да се признае, че играчите на националния отбор на САЩ през първото полувреме по-често заплашват вратата на противника. Американците няколко пъти стреляха опасно по португалските врата от далечни разстояния. Европейците също се опитаха да атакуват, но не можаха да създадат моменти със супер роля. За съжаление на португалските фенове, лидерът на отбора и капитан Кристиано Роналдо не показа искрящ футбол.

Първото полувреме на срещата завърши с минимален резултат 1 - 0 в полза на европейците, но се усещаше, че американските играчи няма да се откажат толкова лесно от три точки.

През второто полувреме играчите от националния отбор на САЩ добавиха значително. Американците започнаха да имат все по-благоприятни ситуации за вкарване на портите на европейците. Камбаната за последния удари на 55-ата минута, когато Брадли по чудо не вкара. Защитникът на Португалия изчисти топката от голлинията.

Кристиано Роналдо продължи да показва своята неподготвеност за първенството, като играе. Може би това засегна и други португалски играчи. В резултат това доведе до факта, че на 64-ата минута Джермейн Джоунс изравни резултата. След ъглов удар топката отскочи обратно до американеца, който нанесе най-точния удар извън наказателното поле. Резултатът стана равен.

На 81 минути американските футболисти шокираха феновете на португалския отбор за втори път. След объркването в наказателното поле на европейците топката отскочи в свободното пространство до американския играч, който отправи проверен пас към Демпси. 2 - 1 и отборът на САЩ ликува. Изглеждаше, че американците няма да пропуснат предимството. Те имаха повече шансове за гол, понякога изглеждаха по-добре на терена. Можем да кажем, че отборът на Klinsman заслужаваше да победи. На американеца обаче липсваше доста.

Реферът добави 5 минути към редовното време на мача. Португалецът се опита да атакува и тези импулси бяха възнаградени. Когато оставаха 30 секунди до края на срещата, Роналдо увисна в наказателното поле, а Силвестре Варела изравни резултата с глава.

Крайният резултат от мача е бойно равенство 2 - 2, което не може да отговаря на Португалия. Сега европейците трябва да спечелят големи срещу Гана и да се надяват, че Германия ще победи отбора на САЩ.