Лига Европа 2015-2016: преглед на мача Фенербахче - Локомотив

Мачовете от Лига Европа на УЕФА 1/16 започнаха на 16 февруари. За феновете на руския футбол първият сблъсък в плейофите беше от особен интерес. Столицата "Локомотив" отиде в Истанбул, за да се изправи срещу "Фенербахче".

Противно на очакванията на някои футболни експерти, мачът между Фенербахче и Локомотив започна със спокойно темпо. Турските футболисти не оказаха натиск през терена, както обикновено се случва с домакините. Първите петнадесет минути от срещата бяха запомнени само с един шанс за гол. Нападателят на "Фенербахче" Робин Ван Перси с шарнирно флангово подаване не успя да вкара топката във вратата. Впоследствие турците продължават да използват флангови фуражи, единият от които все още е увенчан с гол.

На 18-ата минута на срещата полузащитникът на Фенербахче Соуза отговори на навеса в зоната на вратаря. Играчът на истанбулския клуб изпрати топката към вратата на "Локо" с глава. Гилерме нямаше шанс да парира удара, но вратарят на Локомотив не игра на изхода в момента на самия сервис, което предопредели откриването на резултата в играта.

След отбелязване на гола играта се успокои. Футболистите на Локомотив не успяха да увеличат значително атаката преди почивката, което показа слабата готовност на клуба да възобнови сезона. Турските футболисти също не създадоха точкови ситуации пред вратите на московчани, въпреки че имаха ясно териториално предимство.

През второто полувреме нямаше качествено подобрение в играта на Локомотив, а играчите на Фенербахче продължиха да подчертават заплашването на противниковата врата с конски подавания в наказателното поле. Териториално турските играчи са надминали съперника. Във всички линии "Фенербахче" изглеждаше по-силен от руските играчи.

Съвсем логичен изход от второто полувреме беше вторият гол срещу Гилерме, отбелязан от същия Соуза. Бразилецът направи дубъл с нов удар от ограниченията на вратаря след шарнирно подаване. Таблото засвети разочароващо 2: 0 не в полза на домакините. Соуза вкара втория гол в 72-ата минута.

След пропусната топка, Локо изглеждаше оскъден и тъп в атака. Домакините можеха да вкарат. Това беше особено тревожно вече в компенсирано време. За гостите обаче играха вратарят Гилерме и гредата.

Крайният резултат на мача 2: 0 в полза на „Фенербахче“отразява реалното предимство на домакините. Сега обвиненията на Игор Черевченко ще имат мач-реванш в Москва след седмица.