Световно първенство по футбол 2014: как се игра мачът Камерун - Хърватия

В група В на Световното първенство в Бразилия на 18 юни се проведе мач от втори кръг между националните отбори на Камерун и Хърватия. Град Манаус прие играта на противниците, които вече нямаха право на грешка. Резултатът от двубоя беше рутин, който зрителите на арена "Амазония" можеха да видят с очите си.

Pozor_Kameruna_

Националните отбори на Хърватия и Камерун загубиха първите си мачове на Мондиала в Бразилия. Първият загуби от Пентакампите, а вторият от мексиканците. Във втория кръг отборите определено трябваше да спечелят, за да продължат борбата за излизане в плейофната фаза.

Мачът започна с атаки от Камерун. Въпреки това дълго време нямаше достатъчно африканци. Още на 10-ата минута те вкараха топката в собствената си мрежа. След брилянтно подаване в наказателното поле, Ивица Олич прати топката в мрежата на африканците. След това хърватите имаха още няколко шанса да отбележат гол, но това не се случи през първото полувреме.

Камерун атакува слабо, оказа се малко в предната линия. Горещите африкански момчета започнаха да се изнервят, което доведе до премахването на Сонг за удара на Манджукич в безобидна ситуация в центъра на терена.

Второто полувреме се проведе изцяло с хърватското предимство. На 48-ата минута беше организирана втората топка. Иван Першич засече неточен пас от вратаря на Камерун, втурна се по фланга и, влизайки в наказателното поле, спокойно уцели вратата. 2 - 0. Сега изглеждаше, че Камерун изобщо няма шанс. И така се случи.

Марио Манджукич вкара още два пъти (на 61 и 73 минути), след като издаде крайното поражение с 4 - 0. Първо нападателят вкара топката с глава след корнер, а след това игра на финала.

През второто полувреме Камерун имаше само няколко шанса, но те останаха неизпълнени. Случаят завърши и с факта, че камерунците едва не се разкъсаха помежду си на терена. Асу-Екото започна да се сблъсква с Муканджо. Трябва също да се отбележи, че камерунците получиха три червени картона през второто полувреме и завършиха играта със седем отбора.

Хърватите печелят първите три точки в турнира. Сега съдбата за напускане на група В ще бъде решена за европейците в мача срещу Мексико.