Световно първенство по футбол 2014: как премина мачът Еквадор - Франция

На 25 юни френският национален отбор изигра последния си мач в груповата фаза на Световното първенство по футбол. Съперник на европейците в квартет Е бяха играчите на еквадорския отбор.

Сбоната на Еквадор се нуждаеше от победа или равенство с надеждата да продължи борбата в плейофите. В същото време южноамериканците трябваше да се надяват на благоприятен изход от паралелния мач между Швейцария и Хондурас. Французите, след като решиха проблема за достигане до следващия етап на Мондиала, излязоха на терена далеч от стартовия състав. Може би това беше причината за малко избледнелата игра на европейците.

Първото полувреме беше скучно. Екипите създадоха няколко опасни момента. Трябва да се признае, че французите превъзхождаха своите опоненти в процента на притежание на топката, но това не даде нищо на отбора на Дидие Дешан. Понякога еквадорците се стремяха бързо да контраатакуват.

От първото полувреме можете да си спомните само два опасни момента във вратата на съперниците. Отначало Погба след корнер рита опасно с глава, но вратарят на Еквадор спаси отбора си, отразявайки удара. Еквадорци в една от атаките след фланговия навес обезпокоиха вратаря на Франция, но дори и тогава топката не се озова в вратата. Играчът на Еквадор затвори пропуска с глава, но публиката така и не видя целта.

През второто полувреме си спомням отстраняването на капитана на Еквадор Антонио Валенсия в 50-ата минута. Но дори и преди това, веднага след началото на полувремето, французите можеха да вкарат, но гредата игра за вратаря на Южна Америка.

След като спечели предимство, европейският отбор започна да атакува с големи сили, но това не донесе на публиката радост от головете, които видя.

Резултатът от срещата е 0 - 0. Тези цифри на таблото отразяват напълно спецификата на мача, в който зрителите на стадиона в Рио де Жанейро видяха няколко красиви и висококачествени атаки.

Французите заемат първо място в група Е със седем точки, а Еквадор се отправя към дома си, тъй като Швейцария спечели мача си срещу Хондурас.