Първи мач 1/8 FIFA World Cup: Бразилия - Чили

На 28 юни цяла Бразилия живееше в очакване на първия мач от 1/8-финалите на световното първенство по футбол, в който домакинът на световното първенство се срещна с националния отбор на Чили. Сблъсъкът между бразилците и непримиримите чилийци се състоя на стадиона в град Бело Оризонти.

Първи мач 1/8 2014 FIFA World Cup: Бразилия - Чили

Още от първите минути на срещата и двата отбора наложиха тежка битка за топката на противника във всяка част на терена. Вече беше етап от плейофа, така че всички сили бяха хвърлени в определен мач. Символът на борбата за власт на зелената поляна на стадион "Минейрао" може да се нарече техниката на Видал, която той улови на бедрото на Неймар. Чилиецът можеше да завижда на хокеистите от НХЛ.

Що се отнася до играта, зрителите на трибуните не можеха да скучаят. Още на 18-ата минута на срещата, след ъглов удар, домакините откриха резултата. Капитанът на Бразилия Силва насочва топката към далечната греда, където Давид Луиз изпълнява подаването. Резултатът става 1 - 0 в полза на Бразилия. Това, което се случваше в този момент на трибуните, спортният коментатор нарече израз, който ще остане в историята: „Бразилците на трибуните преживяха масивен оргазъм“. Такава беше голямата радостна лудост на много фенове. Бразилците обаче не трябваше да се радват дълго време.

На 32-ата минута Алексис Санчес прати топката в ъгъла на вратата на Сезар с най-точен удар отвън наказателното поле. Цифрите 1 - 1 светнаха на таблото, което вече доведе чилийските фенове до етап на екстаз.

Първото полувреме на срещата завърши с равен резултат.

През второто полувреме се наблюдаваше същата тежка игра на терена. Трябва да се признае, че бразилците имаха леко териториално предимство, но чилийците контраатакуваха опасно. Отборите имаха няколко добри възможности за гол, но резултатът на таблото не се промени - основното време на мача завърши наравно 1 - 1.

В допълнителните 30 минути бразилците бяха по-активни, отборът на Чили отвърна на удара с последната си сила. Масивната защита на чилийците е възхитителна - бразилският отбор нямаше нито един шанс да отбележи гол. Но чилийците почти "погребаха" всички надежди на собствениците на шампионата. В последните минути на продълженията Пинила нанесе чудовищен удар по вратата на Сезар. Вратарят беше безпомощен, но топката се удари в гредата. Звънът от вратата изглежда отекна в цяла Бразилия. Пентакампионите имат голям късмет.

Допълнителното време не даде отбелязани голове, така че отборите подредиха отношенията в поредица от дузпи. Спортното богатство беше на страната на домакините на шампионата - те спечелиха с 3 - 2. В същото време последният удар на чилийците от точката удари гредата. Отново няколко сантиметра отделиха Чили от заветната цел. В резултат това попадение беше последното в играта. Бразилците достигат до четвъртфиналите и очакват победителя от мача Колумбия - Уругвай. Чилийците се прибират у дома, но никой няма да упреква тези играчи у дома за представянето им. Това беше достоен отбор, с който, за съжаление, първенството се сбогува.