Световно първенство по футбол 2014: как Германия изигра втория си мач на световното в Бразилия

На 21 юни град Форталеза бе домакин на втората игра на германците в груповата фаза на Световната купа на ФИФА. Съперник на германския национален отбор в група G бяха непримиримите африкански футболисти от националния отбор на Гана.

Почти 60 000 зрители на стадиона във Форталеза и още по-голям брой футболни фенове гледаха по телевизионните екрани най-интересния мач между националните отбори на Германия и Гана. Играта започна оживена. Топката на практика не се задържа в центъра на терена. И двата отбора се стремяха предимно да атакуват вратата на противника. През първото полувреме обаче публиката не видя отбелязаните голове. Трябва да се каже, че германците имаха леко предимство през първите 45 минути, но африканските играчи също атакуваха няколко пъти опасно вратата на Нойер. Най-често ганайците стреляха по врата извън наказателното поле. Отборите напуснаха почивката с равенство 0 - 0.

Втората половина на срещата започна много весело. Първо, в 51-ата минута, Марио Гьотце удари портите на африканците след проверено подаване от фланга. Гьотце удари с глава глава, но топката рикошира в бедрото на германеца и по този начин отскочи до вратата. Германия поведе с 1 - 0. Играчите на Гана обаче скоро отскочиха. Още на 54-ата минута, след фланг сервис, Андре Аю удари с глава вратата на германците. След отбелязания гол африканците прилично увеличиха темпото си, опитвайки се да контраатакуват опасно. Германците изиграха първия номер. В резултат на 63 минути бърза атака на африканците доведе до гол. Асамоа Гян заема шокова позиция и стреля точно в далечния ъгъл на вратата на германците. Африканците излизат напред с 2 - 1.

Изглеждаше, че в мача може да се случи сензация, защото макар германците да имаха остри атаки, липсваха им доста преди гол. Класът на немските играчи обаче взе своето. На 71 минути заместникът Мирослав Клозе вкарва първия си гол в турнира и 15 в мачовете на световното първенство. Германците сравняват резултата - 2 - 2.

След това Германия имаше възможност да отбележи повече, а ганайците атакуваха опасно, нанасяйки удари извън наказателното поле във вратата на германците. Последният съдийски сигнал обаче фиксира бойно равенство 2 - 2.