Световно първенство по футбол: как премина мачът Босна и Херцеговина - Иран

Преди финалната игра босненците загубиха всички шансове да продължат да се бият в плейофите на Световното първенство по футбол. Европейците обаче планираха да спечелят поне един мач в турнира. Последният съперник за тях беше иранският отбор, който преди мача от третия кръг в група F, в случай на победа, имаше теоретични шансове да продължи борбата в плейофния етап на световното първенство по футбол.

Световно първенство 2014 по футбол: как премина мачът Босна и Херцеговина - Иран

Отборът на Босна изглежда имаше по-силен списък по имена. Поне много босненски футболисти играят за известни клубове в Европа. Иранците изглеждат много по-скромни на техния фон. Може би това предопредели териториалното предимство на Босна.

Европейците започнаха по-активно мача. Един Джеко вече имаше шанс в първите минути, но не успя да уцели портата от гледна точка. Босненският нападател отбеляза гол малко по-късно. Двадесет и три минути по-късно Джеко стреля точно в ъгъла на вратата на иранците извън наказателното поле. Европейците поведоха с 1 - 0.

Иранският тим през първото полувреме може да се различи с опасен удар в напречната греда на вратата на босненците. Шоджайей, минута след като иранците пропуснаха топката, удряше опасно вратата. На иранския национален отбор му липсваше малко гол.

Първото полувреме на срещата завърши с минимално предимство на босненците 1 - 0.

През второто полувреме босненците увеличиха преднината си. След грешката на иранските футболисти в тяхната половина на терена европейците изиграха комбинация, която завърши с нов гол. Пянич се отличи в 59-ата минута. След този гол победителят в мача вече беше лесно да се предскаже.

Иранците обаче не напуснаха терена без целта си. В 82-ата минута Реза Гучанеджхад затвори подаването от левия фланг на атаката на Иран. 2 - 1 все още бяха водени от босненците. Иран имаше възможност да грабне поне равенство, но това не се случи.

Всички надежди на иранските футболисти и фенове бяха разбити от гола на Авдий Вршаевич, който последва веднага след като иранците вкараха гол. Бърза атака на европейците доведе до факта, че в 83-ата минута резултатът беше определен на 3 - 1 в полза на Босна.

Босненците спечелиха първата и последна победа на Световното първенство в Бразилия, докато иранците вкараха първия и единствен гол в турнира. Сега и двата отбора се отправят към дома.