Световно първенство по футбол: как премина мачът Хондурас - Еквадор

На 20 юни на Световното първенство в Бразилия се проведоха мачове от втория кръг в група Е. Последният мач за деня беше среща между националните отбори на Хондурас и Еквадор. И двата отбора се нуждаеха от победа, за да продължат борбата си за напред в плейофите.

Световно първенство по футбол 2014 по футбол: как премина мачът Хондурас - Еквадор

Националните отбори на Еквадор и Хондурас загубиха първите мачове в своята група. Във втория рунд губещите се изправяха един срещу друг. Играта започна оживена. И двата отбора се опитаха да останат в центъра на терена, бързо преминаха централната линия, използваха подавания на дълги разстояния.

Първият шанс в мача е пропуснат от играчите на Еквадор. Валенсия не можа да стигне до целта от най-изгодна ситуация. Играчът на Еквадор изпадна почти един на един с вратаря. И тогава добре познатият закон проработи - Хондурас си вкара автогол. На 31-ата минута Карло Костли, получил брилянтен пас, проби до портата и стреля неудържимо. Представители на Централна Америка поведоха с 1 - 0. Южноамериканците обаче успяха бързо да си върнат. Енер Валенсия затвори подаването в далечната греда, пращайки топката във вратата с плъзгаща се такта. Това събитие се случи вече на 34-ата минута.

Отборите завършиха първото полувреме с равен резултат.

Втората половина на срещата също беше напрегната. И двата отбора не оставиха възможността да опитат късмета си на грешната врата. Късметът обаче се усмихна на южноамериканския. Енер Валенсия вкара дубъл в 65 минути. След като сервира от фигурата, Енер изпрати топката в мрежата на вратата на Хондурас с глава.

Играта завърши с минимално предимство на Еквадор (2 - 1). Сега южноамериканците печелят първите три точки в турнира и се сравняват с швейцарския национален отбор по този показател.