Световно първенство по футбол 2014: как Испания изигра последния мач на световното

На 23 юни в бразилския град Куритиба испанският национален отбор изигра последния си мач на Световното първенство по футбол. Съперници на страшните някога испанци бяха австралийският отбор.

И двата отбора загубиха всички шансове да продължат да се бият в плейофите, тъй като загубиха първите два мача от група В на Световната купа на ФИФА. Следователно играта Австралия - Испания имаше по-скоро приятелски характер.

Както се очакваше, испанците излязоха на терена с играчи, които нямаха много игрово време в предишни мачове. И така, публиката видя Давид Вилю, Торес, Мата като част от Испания. Трябва да се каже, че именно тези играчи направиха резултата в мача.

Предимството при притежаването на топката през първото полувреме, разбира се, беше при испанците. Европейският отбор обаче успя да отбележи само веднъж. Вярно, целта се оказа красива. На 36-ата минута, след точно подаване в наказателното поле на австралийците, Вила с пета отбелязва първия гол в срещата. Това беше класика на красивия футбол, но не реши нищо.

Второто полувреме даде на публиката още два гола. И двата гола отидоха до портата на Австралия. Първо, в 69-ата минута, Торес беше изведен с удивителен пас до рандъву с австралийския вратар. Фернандо беше точен. Испания поведе с 2 - 0. На 82 минути Хуан Мата се разписа, удряйки вратата на Австралия отблизо след проверен пас от дълбочина на полето.

Крайният резултат от последната среща на испанците на Мондиала в Бразилия е 3 - 0 в полза на европейците. Говорейки за играта на Австралия, трябва да се отбележи, че играчите се стараеха много. Те наистина се опитаха да покажат добър футбол, но испанците бяха по-добри. Това обаче е малка утеха за европейците, които се прибират след мача, заемайки последното трето място в квартет Б.