Как Зенит изигра първия си мач в сезона на Шампионската лига 2014-2015

На 16 септември Зенит Санкт Петербург изигра първия си мач в груповата фаза на сезон Шампионска лига 2014-2015 г. Съперници на нашия клуб бяха играчите на Бенфика. Мачът се проведе в Португалия.

Руският отбор започна много уверено срещата със страховития португалски противник. Още в първите минути Хълк сервира опасно в наказателното поле. Подаването му почти завърши с гол срещу Бенфика. Това беше първото предупреждение срещу португалската отбрана. След още няколко минути Зенит все пак вкара. Хълк на 5-ата минута получи умно подаване от Шатов и прати топката в мрежата на вратата на Артър. Руският отбор поведе с 1 - 0. След допуснатия гол играчите на Бенфика се опитаха да засилят действията си в атаката, но футболистите на Санкт Петербург не позволиха на противниците си да направят нищо.

В средата на първото полувреме се състояха още две важни събития. За фаул от последна инстанция срещу Дани бе изгонен португалският вратар, а на 22-ата минута след ъглов удар Витсел си осигури предимството на Зенит. Резултатът сега е 2 - 0. С този резултат отборите се оттеглиха за почивка.

През второто полувреме играчите на руския клуб имаха още няколко шанса. Обаче изпълнението се провали. Хълк удари гредата, след като удари от остър ъгъл, Рондън стреля покрай портата, отивайки на рандъву с вратаря. Играчите на Бенфика нямаха ярки сто процента голови шансове. Можем да отбележим опасния удар в главата на Луизао само след стандарта. Спас Лодигин.

Мачът завърши с уверена победа на Зенит при резултат 2 - 0. Играчите на руския отбор показаха добра организация на играта и успяха да потвърдят класа.