Световно първенство по футбол 2014: как се игра играта Италия - Уругвай

На 24 юни в бразилския град Натал се проведе най-важният мач от група D. Националните отбори на Италия и Уругвай се бориха за излизане в плейофната фаза. Италианците бяха доволни от равенство, докато южноамериканците се нуждаеха само от победа.

Може би играта Италия - Уругвай ще предизвика скандал на Мондиала, посветен на съдийството. Феновете не видяха ярко искрящия футбол. Играта беше много интензивна и непредсказуема. Ръководителите на отборите не показаха най-добрите си качества, но главният герой на срещата беше човек, който няма нищо общо нито с Италия, нито с Уругвай. Главният съдия от Мексико Родригес Марко каза важната си дума в 59-ата минута на мача, ставайки главен герой на играта …

Началото на първото полувреме се проведе с предимството на европейския отбор. Италианците контролираха повече топката, опитаха се да застрашат вратата на противника с шарнирни подавания в наказателното поле. Обаче нямаше опасни моменти. Балотели показа ужасна игра - единственото нещо, което черният нападател можеше да направи на терена, беше да получи жълт картон. През втората половина на полувремето уругвайците добавиха, но също така не можаха да създадат момент за супер гол. От първото полувреме човек може да си припомни само една опасна атака на уругвайците, по време на която италианският вратар влезе в играта два пъти, докато италианците помнят само свободния удар на Пирло.

Втората половина на срещата започна с равностойна игра, а след това се случи основното събитие на мача, което ефективно повлия на резултата от срещата. Главният съдия Родригес Марко излиза на преден план с изключително противоречивия червен картон Клаудио Маркизио в 59-ата минута. Ще има още въпроси относно този епизод. Много хора получиха впечатлението, че съдията просто обърка картите.

След това уругвайците, имайки числено предимство, започнаха да атакуват с големи сили. Те натиснаха вратите на италианците, но последните издържаха. Трябва да признаем, че имаше само един опасен момент пред портите на италианския национален отбор. Уругвайският играч опасно стреля по вратата на европейския отбор извън наказателното поле, но пропусна целта.

На 79-ата минута главният съдия на срещата отново игра открито за Уругвай. Луис Суарес в наказателното поле на италианците хапе по рамото на Селини, но съдията не показа никаква карта. Независимо от националните предпочитания, всеки човек, който разбира футбола, знае - това е чист червен картон. Реферът отново сбърка в полза на Уругвай.

Само няколко минути след корнер, Диего Годин отбелязва с глава, може би, основната цел на живота си. Уругвай излиза напред в 81-ата минута на срещата и цялата футболна Италия потъва в траур.

След отбелязания гол италианците се опитаха да атакуват в по-малко количество, но не можаха да направят нищо. 1: 0 печелят Уругвай и напредват от второто място в група D до плейофите. Италианците също съставят компанията на Испания, Англия и няколко други отбора, които напускат шампионата.