Световно първенство по футбол 2014: как се игра мачът Камерун - Бразилия

На 23 юни домакините от Световната купа по футбол изиграха финалния си мач в груповата фаза. Националният отбор на Камерун се превърна в съперник на пентакампите на националния стадион в столицата на Бразилия.

Бразилският национален отбор от първите минути на мача предложи на съперниците бързо темпо. Топката на практика не се задържа в центъра на терена, тъй като южноамериканците веднага се опитаха да я доставят на фронтовата линия. Бразилската преднина беше впечатляваща. Резултатът беше гол в 17-ата минута срещу Камерун. Неймар, след като получи разкошен пас от фланга, с едно докосване прати топката в ъгъла на вратата на Камерун. 1 - 0 бяха взети от бразилците.

Африканският отбор след допусната топка дойде на себе си и няколко пъти опасно заплаши вратата на съперниците. По принцип опасните моменти на портата на бразилците възникнаха след ъглови удари. В една от тези атаки бразилският вратар Сезар беше спасен от гредата. Камерун обаче все пак успя да отбележи. На 26-ата минута Матип си върна гол от бразилците. и резултатът стана равен.

Такъв резултат не можеше да задоволи домакините на шампионата. Още през първото полувреме на 35 минути Неймар прави дубъл и извежда отбора си напред. Първото полувреме на срещата завърши с резултат 2 - 1 в полза на Бразилия.

След почивката ситуацията на терена не се промени - бразилците атакуваха по-често. Още на 49-ата минута те вкараха трети гол срещу Камерун. Фред се отличи. Този гол беше първият на световното първенство за нападател на бразилския национален отбор. Заслужава обаче да се отбележи, че по време на фланговия сервис Фред беше в противоречива позиция. Арбитърът можеше спокойно да оправи офсайда. Но това не се случи - Фред изпрати топката в мрежата с глава.

Бразилците прекараха останалата част от мача много уверено. Те доминираха на терена и не позволиха на африканските играчи да подправят целта си. Освен това на 84 минути Фернандиньо вкара още един гол. Резултатът беше опустошителен 4 - 1 в полза на южноамериканците.

Последният сигнал на съдията от мача записа уверена победа за бразилците. Сега феновете с нетърпение очакват продължаването на футболния банкет в плейофите на Мондиала, който, разбира се, ще включва бразилския отбор.