Световно първенство по футбол 2014: как Франция победи Швейцария

Бразилският град Ел Салвадор получи честта да бъде домакин на мач между националните отбори на Франция и Швейцария във втория кръг на световното първенство по футбол. И двата отбора спечелиха победи в началото на турнира, така че разглежданият мач беше важен от гледна точка на борбата за първото място в Е квартета на Световната купа на FIFA.

Играта между националните отбори на Франция и Швейцария се превърна в най-продуктивната досега в турнира. Общо в мача бяха отбелязани седем гола.

Французите бяха солисти през първото полувреме. Те започнаха активно и успяха да отбележат два пъти до 18-ата минута. Първо, след ъглов удар, той вкара гол на Оливие Жиру на 17-ата минута, а минута по-късно Блез Матюиди отново разстрои швейцарския вратар. Франция поведе с 2 - 0 и го направи лесно и естествено. Скоро световните шампиони от 1998 г. имаха право на дузпа, но Бензема не успя да вкара третия гол - първо вратарят спаси, а след това френският национал уцели рамката на финалната линия. Това събитие трябваше да развесели швейцарците, но вместо това те пропуснаха още. В няколко подавания французите организираха бърза контраатака в 40-ата минута, завършила с нов гол. Уважаеми Матийо Валбуена. Така французите вече са си осигурили удобно предимство до почивката.

Второто полувреме също започна весело. Имаше още повече отбелязани голове. Първо, французите вкараха два пъти, след като издадоха напълно неприличен резултат - 5 - 0. Бензема, след чудотворно подаване на Погба, вкара третия си гол за 67 минути и настигна най-добрите реализатори на турнира. И на 73-ата минута Сисоко най-накрая разочарова всички фенове на Швейцария.

В края на мача публиката видя още две топки. Вярно, сега швейцарците се отличиха. Първо Блерим Джемили със свободен удар изстреля един гол. Това се случи в 81 минути. След това, шест минути по-късно, швейцарецът успя да отбележи повече. Голът се оказа много красив. Гранит Яка, след отличен пас от дълбочината на полето, прати топката във вратата още с първото докосване в полет. Така швейцарците подсладиха горчивината на поражението, но крайният резултат на таблото 2-5 не може да бъде задоволителен за тях.

Франция печели шест точки и става единствен лидер на група Е след два кръга, на Швейцария остават три точки.