Световно първенство по футбол 2014: как Франция се справи с Хондурас

Вторият мач от група Е на Световното първенство в Бразилия се проведе в град Порто Алегре на 15 юни. Националните отбори на Франция и Хондурас се състезаваха на стадион Бейра Рио. Футболните експерти заявиха, че европейците от тази двойка в играта е трябвало да покажат значителна разлика в класа. И така се случи на зелената поляна на стадиона.

francia_gonduras

Малцина вярваха, че националният отбор на Хондурас може да предложи равен футбол на французите. След последните събития в мача Уругвай - Коста Рика обаче неутралните фенове все още можеха да се надяват на чудо. Но това не се случи.

Цялото първо полувреме на терена беше един отбор - Франция. Хондурас просто правеше това. които запазиха защитата. Трябва да кажа, че се получи до известно време. В първите 25 минути французите удариха гредата два пъти, атакуваха остро, но не можаха да вкарат. Само до края на първата половина на срещата, с общото предимство на французите, целта все пак се осъществи. Той бе отбелязан от Карим Бензема в 45-ата минута от дузпа. За нарушение в наказателното поле на Погба Фийлд играч на Хондуран беше изгонен. След отбелязания гол стана ясно, че чудо няма да има.

Второто полувреме протече в още по-остри атаки от Франция, а съперниците на последната дори не помислиха за атака. Можете да си спомните само един удар към целта на вратата на френския вратар.

На 48 минути Карим Бензема прекрасно затваря перфектния пас с едно докосване. Топката удря далечната греда, след това отскача в ръката на вратаря и едва след това пресича заветната лента. Статистиката взе втората топка от Бензема и си вкара автогол. Основното събитие обаче беше увеличението на сметката. 2 - 0 Франция е напред.

Основната звезда, атакуваща Франция, продължи да заплашва вратата на противника. Резултатът беше трети гол на Бензема в 72 минути. Това вече беше рутина. Резултатът става 3 - 0 и Франция ликува. В края на играта все още имаше моменти за световните шампиони от 1998 г., но публиката не видя повече голове.

Последният смазващ резултат беше доказателство за доста лесна победа за французите. Класът им засегна и това не би могло да създаде трудности при „репресиите“над Хондурас.