Световно първенство по футбол 2014: как беше играта Швейцария - Еквадор

На 15 юни отборите на квартет Е влязоха в битката на световното първенство. В първия мач от групата в столицата на Бразилия на стадиона, кръстен на великия нападател Гаринчи, се проведе мач между националния отбор на Швейцария и Еквадор.

gruppa_mundiala

Преди началото на срещата европейците бяха смятани за фаворити от гледна точка на това, че техният списък изглеждаше по-мощен на име. Швейцарците имат няколко признати лидери, които играят за най-добрите клубове в Италия и други отбори в Европа. Но еквадорците включват и легионери от Европа. Мачът се оказа много упорит.

Първото полувреме се запомни с равностойна игра, но резултатът бе открит от еквадорците. След фигурата от левия фланг центриране влезе в наказателното поле на Швейцария, което завърши с гол. На 22-ата минута Антонио Валенсия с глава прати топката в мрежата. Първото полувреме на срещата завърши с минимално предимство на южноамериканците.

Трябва да се отбележи, че и двата отбора се опитаха да намерят щастие във вратата на врага с дълги удари. Няколко пъти швейцарски играчи стреляха опасно извън наказателното поле.

Второто полувреме започна оживено. На 47 минути след корнер Швейцария изравнява резултата. Махмеди изпраща топката във вратата на еквадорците, правейки резултата равен.

От средата на второто полувреме впечатлението беше, че швейцарците са физически по-силни. В 70-ата минута европейците дори направиха гол. Реферът обаче отмени гола поради офсайдна позиция.

Краят на мача се оказа завладяващ. Всеки отбор се опита да грабне победата в последните минути. Еквадорците в последната си атака можеха да вкарат топката, но не използваха момента, който доведе до контраатаките на швейцарците. 20 секунди преди края на мача швейцарецът Сеферович заби топката във вратата на Еквадор. Европейците печелят с 2 - 1, грабвайки три точки в последните секунди на срещата.

Докато Световната купа представя на публиката непримирими мачове. Разглежданата среща не беше изключение.