Световно първенство по футбол 2014: как Испания загуби от Чили

На 19 юни във втория мач за деня на известния стадион в Рио де Жанейро "Маракана" се проведе решаващият мач за испанския национален отбор за продължаване на борбата в Мондиала. Противниците на настоящите световни шампиони бяха непреклонните чилийци.

Испания - Chili_

Испанският национален отбор, който загуби началния мач на шампионата от Холандия (1 - 5), нямаше право да сгреши в дуела с чилийците. Старши треньорът на "червената фурия" направи редица промени в стартовия състав на отбора. По-конкретно, нямаше място в основата на известния халф Хави. Испанците се нуждаеха от победа, за да продължат борбата за излизане от групата.

Мачът започна с опасна атака от страна на южноамериканците, но нямаше бърз гол. Испанците отговориха с трогателен момент, но вратарят спаси националния отбор на Чили. На 20-ата минута на срещата испанските играчи, след като загубиха топката в центъра на терена, получиха бърза контраатака на собствените си врата, резултатът от която беше топката на Едуардо Варгас. Националният отбор на Чили поведе, но по това време изглеждаше, че това не предоставя нищо на южноамериканците.

Няколко минути по-късно Диего Коста удряше отблизо по вратата, но пропусна целта. И тогава Испания вкара втория гол в собствената си мрежа. В края на първото полувреме Алексис Санчес изпълни свободен удар, но Касияс беше спасен. Топката обаче отскочи до играча на Чили Чарлз Арангис, който стреля от пръст към вратата. Изминаха 44 минути през полувремето, а чилийците поведоха с 2 - 0. Първото полувреме на срещата приключи.

Във втория игрови сегмент испанците се втурнаха в атака. Бускетс имаше страхотен шанс, но той успя да не уцели почти празната врата от няколко метра. Чилийците, от друга страна, дори не са мислили да атакуват през първата половина на втората част, но запазват защитата. Трябва да се признае, че южноамериканците го направиха. Испания не е създала толкова, колкото биха искали нейните фенове.

След 70 минути чилийците започнаха да правят редки контраатаки. В един от тях Маурисио Исла би могъл да „убие“цялата интрига. Играчът на Ювентус обаче не успя да завърши подаването. Исла се плъзна в такта след топката и стреля над празния ъгъл на вратата. След това испанците в агония продължиха да атакуват, дадоха далечни удари, но вратарят на Чили Браво не позволи на топката да премине голлинията.

Крайният резултат 2 - 0 в полза на Чили позволява на испанците да започнат да събират багажа си и да се подготвят за полет за вкъщи. Южноамериканците догонват холандците и в мача от третия кръг ще играят за първото място в група Б. Засега Чили и Холандия имат по 6 точки.