Световно първенство по футбол 2014: резултати от срещата Испания - Холандия

Бразилският град Ел Салвадор получи честта да бъде домакин на един от най-очакваните мачове от груповата фаза на Световната купа. На 13 юни на стадион Fonte Nova, който побира над 50 000 зрители, футболните гиганти се сблъскаха: Испания се изправи срещу Холандия.

Първите 45 минути от играта не оставиха равнодушни фенове, заинтересовани от качествен футбол. Страст, умения, емоции - всичко това публиката можеше да наблюдава на арената в Ел Салвадор.

Първият шансов резултат се случи на вратата на испанците, но Снайдер не успя да реализира шанса си. Действащите световни шампиони казаха късметлийската си дума в средата на полувремето. Отличен проникващ пас в холандското наказателно поле се превърна в падането на Диего Коста. Реферът видя нарушение на правилата и сложи топката на точката. Най-опитният Хаби Алонсо не остави шанс за вратаря на Холандия. Испания поведе с 1 - 0. Това се случи в 27-ата минута.

След като допусна гол, националният отбор на Холандия се оживи. Коронното постижение на холандците беше зашеметяващата топка на голмайстора на квалификанта за Световната купа Робин Ван Перси. След като яхна подаването от фланга, нападателят изхвърли Касияс почти от наказателната линия. 1 - 1 и всички холандци ликуват. Тази топка беше най-красивата в първите три мача.

Второто полувреме шокира 48 173 зрители по трибуните. Някои бяха безумно ликуващи, други гледаха с ужас какво се случва. Холандците унищожиха Испания. Четири гола без отговор срещу Касияс оформиха окончателното поражение на испанците. Холандия спечели с 5 - 1. Дори и най-смелите букмейкъри не можеха да си представят подобен резултат.

На 53 минути Ариен Робен вкара втория гол след брилянтното подаване на Блайнд. Стефан де Врей на 64 минути със стандартна глава прати топката в мрежата на испанците. След 8 минути Van Persie се възползва от грешката на Casillas и направи резултата неприличен. А поражението беше допълнено от Ариен Робен, който на 80-ата минута направи такъв скок от центъра на терена, че самият Серджо Рамос, имайки предимство в дистанцията, нямаше време за холандеца. Робен "съблече" защитата на Испания и направи резултата 5 - 1.

Резултатът от срещата е шокиращ. Неуспехът, "смъртта" на прехвалената "Червена фурия" на терена, издигна холандците на първо място в групата с три спечелени точки. Испанският национален отбор ще трябва да се реабилитира не само пред феновете, но и пред себе си.