Световно първенство по футбол 2014: Какъв беше мачът Мексико - Камерун

На 13 юни се проведе вторият мач от Мондиала в Бразилия в бразилския град Натал. Мексиканският национален отбор се срещна с Камерун. Мачът се проведе под дъжда, което създаде някои неудобства на играчите.

Първата половина от срещата Мексико - Камерун на Мондиала в Бразилия спокойно може да се нарече времето на неотчетените голове. Основните събития от четиридесет и петте минути от първото полувреме бяха отменените голове срещу двата отбора. И така, на 12-ата минута Дос Сантос вкарва след флангово центриране, но реферът на линията отменя гола поради спорна офсайдна позиция.

Минават само няколко минути и африканците след ъглов удар пращат топката във вратите на Мексико. Голът беше отменен поради офсайд. Решението на съдията не беше противоречиво. 30-ата минута на полувремето бе белязана от втората отменена топка срещу Камерун. След корнер Дос Сантос (нападател на Мексико) стигна до топката с глава, но съдията отново отмени попадението.

Второто полувреме се проведе със същото темпо като първото. Не беше необходимо да се говори за високи скорости, тъй като полето изигра роля. По време на играта валеше. Публиката обаче все още чакаше вкараната топка. Това се случи след рядката бърза атака на мексиканците. Дос Сантос отново беше на острието, но ударът му бе париран от вратаря на Камерун. Въпреки това Пералта пръв удари топката и довърши топката в празната мрежа.

Така мексиканският национален отбор спечели с 1 - 0 и вкара първите три точки в група А, равни по този показател на бразилците. Камерун и Хърватия затварят таблица от група А след първия кръг без отбелязани точки.