Как да се класирам в бокса

Съдържание:

Системата от звания и спортни титли е наследство от съветската подготовка на спортисти. Съществува главно в Русия и редица републики от ОНД. На запад рангът на спортист се определя от класификацията на коланите, например по джудо и карате, както и от спортните постижения: световен шампион, олимпийски игри, Америка и др. У нас стандартите за присвояване на спортни заглавия и категории се определят според различни критерии: в художествената гимнастика, за броя на точките, спечелени в състезания; по плуване и лека атлетика за показаното време; в бокса и други бойни изкуства за победа в състезания.

Инструкции

Етап 1

Третата юношеска категория в бокса е предназначена за младежи до 13-14 години за систематичен бокс и ако спортистът се е занимавал с този спорт от една година и е спечелил 2 победи над начинаещи боксьори. Момчетата на възраст 15-16 години получават същата категория през годината, но за 3 подобни победи.

Стъпка 2

Втората категория за момчета до 13-14 години се присъжда за бокс в продължение на две години и 3 победи над спортисти от трета младежка категория. Момчетата на възраст 15-16 години получават същата категория през годината за шест подобни победи.

Стъпка 3

Първата категория за юноши е предназначена само за боксьори на възраст над 15 години. Трябва да победите 10 бойци от втората младежка категория в рамките на една година.

Стъпка 4

Оценките за възрастни се дават на по-възрастните младежи, както и на мъжете и жените. Жените получават третата категория за победи над трима начинаещи спортисти през годината, втората - за 6 победи над съперници от третата категория.

Стъпка 5

За 10 победи над спортисти от втора категория те получават първата категория. Мъжете според същите критерии могат да получат до втора категория за възрастни. Във всички тези случаи се определят стандарти за победи в турнири на спортни организации, които имат право да определят 1-ва и други масови категории.

Стъпка 6

Мъжете се присъждат на първия ранг за възрастни само в официални състезания на поне общинско ниво. Те получават тази категория и подлежат на 3 битки на областното първенство, ако в тегловата категория има поне 4 състезатели от 1-ва спортна категория. Момчетата стават собственици на първата категория за подобни постижения в шампионата на темата на Руската федерация.

Стъпка 7

Боксьорите получават титлите кандидат-майстор на спорта и майстор на спорта за постижения в областни състезания, общоруски турнири, купи и първенства в Русия, както и европейски и световни първенства.

Стъпка 8

Титлата международен майстор на спорта се присъжда за победи на юношеските световни и европейски първенства и първенства за възрастни. Мъжете могат да станат собственици на титлата MSMK дори за четвъртото и петото място на световното първенство. Както мъжете, така и жените, заели от 1 до 8 място в Олимпийските игри, също получават тази титла.