1/8 финали FIFA World Cup: Колумбия - Уругвай

На 28 юни Рио де Жанейро беше домакин на втория мач от 1/8-финалите на Световното първенство по футбол в Бразилия. На известния стадион „Маракана“националният отбор на Колумбия се срещна с националния отбор на Уругвай.

1/8 финали 2014 FIFA World Cup: Колумбия - Уругвай

Мачът между националните отбори на Колумбия и Уругвай беше считан за един от най-непредсказуемите сред първите осем плейофи на световното първенство по футбол. Това не е случайно, защото и двата отбора имат висококачествена селекция от играчи, способни да направят резултат. Играта се възприемаше като упорита и забавна.

Всъщност всичко се оказа малко по-различно. Колумбийският отбор продължи да радва феновете си с качествен футбол, на който дори уругвайците не можаха да се противопоставят. Първата половина на играта бе доминирана от колумбийците. Беше ясно, че играчите на този отбор са по-добри в боравенето с топката, атаките им са малко по-добри и по-опасни. Затова естественият резултат от първото полувреме беше целта на Джеймс Родригес на 28-ата минута на срещата. Колумбийският нападател пое конския пас на партньора си на гърдите си и с второто докосване нанесе удар извън наказателното поле. Ударът се оказа не само ефективен, но и ефективен. Топката падна директно под гредата и отскочи от вратата. Този гол на Родригес е един от най-красивите голове в шампионата. Колумбия води с 1: 0.

Преди почивката колумбийците не позволиха на уругвайците да създават точкови ситуации, резултатът на таблото остана непроменен - Колумбия спечели с 1 - 0.

Колумбийците започнаха много активно втората половина на срещата. Както през първото полувреме, се усети превъзходството на играчите от този отбор. Резултатът беше вторият гол на Джеймс Родригес в 50-ата минута. След великолепна атака на колумбийските играчи, Родригес получи отпадане на топката точно пред вратата. За нападателя не беше трудно да вкара още един гол в мача. Колумбия взе 2 - 0. Радостта на феновете на този национален отбор нямаше граници, защото колумбийските играчи победиха своя съперник с привидна лекота.

След като бе отбелязан гол, Колумбия даде територията на Уругвай, но последният не успя да се възползва от това. Човек може да открои няколко опасни удара от средно разстояние, както и изход към целта на Перейра, но тези ситуации не завършиха с улавянето на вратата на Колумбия.

Крайният резултат от срещата е 2 - 0 в полза на колумбийците. Уругвай се отправя към дома си, а играчите на Колумбия ще се изправят срещу Бразилия на четвъртфиналите, без явен фаворит в тази двойка. Ако колумбийците успеят да победят домакините на шампионата, това няма да бъде сензация, защото от първия кръг целият свят наблюдава невероятната игра на националния отбор на Колумбия.