Четвъртфинали на Световното първенство по футбол 2014: Аржентина - Белгия

На 5 юли в столицата на Бразилия се проведе третият мач от четвъртфиналния етап на световното първенство по футбол. Националните отбори на Аржентина и Белгия влязоха на терена на стадиона в Бразилия.

Играта започна с атаки на аржентинците. Южноамериканските футболисти от първите минути демонстрираха натиск и желание да играят бързо. Резултатът беше ранен гол. На 8-ата минута Игуаин улови рикошета на топката от белгиеца и с първото докосване уцели вратата. Топката попадна точно в далечния ъгъл и цифрите 1 - 0 светнаха на таблото.

След отбелязаното попадение, аржентинците се опитваха да играят първо число известно време, но не създадоха нищо опасно пред вратите на европейците. Втората половина на първата половина вече беше друга Аржентина. Южноамериканците започнаха да играят футбол, който беше необичаен за тях (твърде рационален и неекспресивен). Сметката отговаряше на аржентинците, поради което южноамериканците се отказаха от инициативата. Това обаче не помогна на Белгия да създаде опасност пред портите на Ромеро. Можете да си спомните само един изстрел в целта на аржентинците от средно разстояние. Трябва да се отбележи, че след като аржентинците се отказаха от инициативата, футболът стана бавен, скучен и безинтересен за неутрален фен.

Първото полувреме завърши с преднина на Аржентина с 1 - 0.

В началото на втората половина на срещата желанието на Белгия да демонстрира ярък, атакуващ футбол не беше забелязано. Може би на европейците просто не им беше позволено да го правят. В същото време самите аржентинци продължиха да играят почти пеша, без да създават голови шансове пред вратите на европейците. Всичко беше много прагматично от страна на двата отбора.

Един от опасните моменти пред портата на южноамериканците е удар с глава на Фелайни след подаване от левия фланг. Топката обаче пропусна целта. Гънкият футбол продължи до около 80 минути. Едва в края на мача европейците предприеха подобие на щурм на портата на южноамериканците. Но вместо да създадат голмайсторска ситуация на вратата на врага, европейците почти изпуснаха своята. Още в уплътненото време Меси отиде един на един с белгийския вратар, но несръчно изпълни момента и даде на белгийския тим последен шанс. В последната атака европейците можеха да се възползват от себе си, но опасното центриране на Лукаку бе прекъснато.

Крайният резултат от срещата 1 - 0 в полза на Аржентина води южноамериканците до полуфиналите за победителя от двойката Холандия - Коста Рика. Отборът на Меси отново показа мрачно представяне, въпреки че резултатът беше постигнат. И в двата мача за плейофи аржентинците едва успяха да отбележат два гола, така че феновете на латиноамериканците се надяват отборът да добави още, защото е необходимо да спечели световното първенство по футбол.