Четвъртфинали на Световното първенство по футбол 2014: Франция - Германия

В първия четвъртфинален мач от Световното първенство по футбол в Бразилия се срещнаха националните отбори на Франция и Германия. Играта се проведе на известния стадион в Рио де Жанейро.

Играта между Франция и Германия се открои особено сред плейофните мачове на настоящото първенство. За съжаление много неутрални зрители очакваха повече от мача, което в крайна сметка не успя да очаква.

Играта започна много бавно. Изглеждаше, че само първите минути играчите ще се движат толкова бавно през терена, а след това ще започне яркият и емоционален футбол. Това обаче не се случи.

В първите десет минути на срещата атаките на французите бяха по-фокусирани върху вратата на противника, но първата топка се озова във вратата на подопечните на Дешан. На 12-ата минута от стандарта германците откриха резултата. След подаване на Кроос от левия фланг, Хюмелс насочи топката във вратата. Германия поведе с 1 - 0. Този момент трябваше да отвори играта, но отборите продължиха да действат твърде академично и безинтересно.

Сред опасните моменти от първата половина на срещата може да се открои атаката на французите, когато Валбуена можеше да изравни резултата с удар извън наказателното поле на германците, но вратарят Нойер спаси отбора си. Това се случи на 34-ата минута.

Повече през първото полувреме публиката не видя опасни атаки. До почивката Германия имаше предимство с 1 - 0.

Втората половина на срещата протече по същия неинтересен начин. Зрителите не видяха яркия атакуващ футбол, на атаките на отборите липсваше бързина и креативност. Имаше чувството, че някои просто не искат да играят (германците), докато други не могат (французите). В същото време отборът на Дешан се опита да задържи началото на полувремето в по-голямо владение на топката, но това не доведе до желаните резултати. Германците обаче явно се вписаха в скучната игра, защото резултатът им подхождаше.

Сред опасните моменти от втората половина на срещата можем да откроим шанса на Шюррле в 82-ата минута. Германският нападател можеше да премахне всички въпроси за победителя в мача, но от наказателното поле германецът стреля точно в центъра на вратата, което определи спасението на френския вратар.

Френският отбор имаше само един шанс да се възстанови. В последната атака Бензема стреля отблизо към вратата. Въпреки факта, че ъгълът на удара беше много остър, Нойер трябваше да се намеси и да помогне на отбора си.

Минута по-късно свири реферът, отбелязвайки окончателната победа на германците с резултат 1 - 0. Сега Германия очаква своя съперник от двойката Бразилия - Колумбия, а многобройни футболни фенове се надяват, че вече няма да виждат такива без емоции и безинтересни мачове на бразилското световно първенство.