FIFA World Cup: как се играе играта Хондурас - Швейцария

На 25 юни в бразилския град Манаус швейцарският национален отбор изигра последния мач в груповата фаза на Световното първенство по футбол в Бразилия. Съперници на европейците бяха отборът на Хондурас, който вече нямаше шанс да продължи борбата в решаващия етап на турнира.

2014 FIFA World Cup: как се играе играта Хондурас - Швейцария

Швейцарецът се нуждаеше от победа. В същото време европейците се надяваха, че еквадорският отбор няма да победи Франция в паралелен мач. Швейцарските играчи започнаха много активно мача. Още в първите минути започнаха да се появяват моменти за играчите на Хондурас да вкарат. Още на 6-ата минута швейцарският нападател Шачири вкарва удивително красива топка. Джердан нанесе поразителен удар от средно разстояние в далечната деветка на противниковата врата. Швейцарците поведоха с 1 - 0.

След това европейците не се забавиха. Те продължиха да атакуват активно и опасно. Резултатът беше втори гол за Хондурас. Швейцарецът направи бърза атака, благодарение на която Шачири отиде един на един с вратаря на Хондуран. Нападателят лесно надигра вратаря, правейки резултата 2 - 0 в полза на европейците.

Свиренето на главния съдия на мача изпрати отборите за почивка с швейцарското предимство в две попадения.

През второто полувреме картината на терена не се е променила. Швейцарците бяха по-добри, атакуваха по-опасно, предимството във владението беше на страната на европейците. Последната закономерност беше трети гол на Шакири в 71-ата минута. Швейцарският нападател се показа в целия си блясък в турнира, след като издаде хеттрик в решителната среща в групата.

Швейцария побеждава Хондурас с 3 - 0, за да се класира за плейофите на Мондиала от второ място. Съперници на европейците в 1/8-финалната среща ще бъдат страшните аржентинци.