1/8 финали на Световното първенство по футбол 2014: Франция - Нигерия

На 30 юни в столицата на Бразилия се проведе петият мач от 1/8-финалите на Световното първенство по футбол. Националните отбори на Франция и Нигерия се срещнаха на стадиона в чест на Гаринчи.

В двойка отбори от Франция и Нигерия европейците изглеждаха фаворити. Първото полувреме на мача обаче се проведе с леко предимство на африканците. Именно нигерийците се опитаха да изиграят първия номер. Но си струва да признаем, че африканците не са успели да атакуват действия. Французите изглеждаха по-сръчни, имаха по-добър контрол над топката. Следователно, моментът на европейците може да бъде разграничен от цялото първо полувреме. Пол Погба разпръсна бързата атака на отбора си и я завърши сам. Младият французин стреля извън наказателното поле, но африканският вратар парира топката.

Като цяло първото полувреме не се отличаваше с остра атакуваща игра, можем да кажем, че на неутралните фенове им беше скучно.

През втората половина на срещата топката за първи път отиде до вратата на европейците, но попадението не бе присъдено поради офсайд позиция. През първата половина на полувремето нигерийците се опитаха да имат повече владение на топката, но това отново не донесе резултати. Все още нямаше опасни моменти.

Само през последните 15 минути на второто полувреме засегна общата класа на европейците. Първо, Бензема, изскачайки един на един с вратаря на Нигерия, не можа да освободи момента, след което гредата спаси нигерийците след далечния удар на Кабай. Бензема все пак имаше добър момент - френският нападател се насочваше опасно под гредата, но вратарят Еняма отново помага. В резултат французите все пак вкараха.

След корнер вратарят на Нигерия направи грешка. На изхода той хвърли топката върху главата на Погба с дланта си, който бързо изпрати снаряда в празната мрежа. В 79-ата минута Франция поведе с 1 - 0.

След като допуснаха гол, нигерийците вече не намериха сили да се възстановят. Африканците дори не успяха да прехвърлят играта пред портите на европейците. Затова Франция завърши мача в половината поле на Нигерия.

Накрая шансовете на нигерийците за достигане до четвъртфиналите изчезнаха в 90-ата минута. След лумбаго от десния фланг капитанът на нигерийците Йобо пресече топката в собствената си врата.

Крайният резултат от мача е 2 - 0 в полза на Франция. Сега европейците очакват с нетърпение победителя от двойката Германия-Алжир, докато нигерийските играчи се отправят към дома си.