1/8 финали на Световното първенство по футбол 2014: Аржентина - Швейцария

На 1 юли в бразилския град Сао Пауло се проведе предпоследният мач от 1/8-финалите на световното първенство по футбол. Зрителите можеха да наблюдават срещата между националните отбори на Аржентина и Швейцария.

По-голямата част от мача беше борба във всички части на терена. В същото време през първото полувреме играта беше скучна гледка. Играчите предимно търкаляха топката в центъра на терена. Аржентинският отбор имаше леко предимство, но това не доведе до опасни моменти. Швейцарците се опитаха да контраатакуват, но и това не изглеждаше опасно. Може да се припомни само един момент от първото полувреме - един от швейцарските футболисти стреля от смъртоносна позиция, но вратарят на Аржентина Ромеро спаси тима.

Първото полувреме завърши със скучно равенство без голове.

През втората половина на срещата аржентинците добавиха. Вече можем да говорим за значително превес на южноамериканците. Играчите на Аржентина са нанесли повече от 20 удара към вратата на противника. Понякога вратарят спасяваше европейците. Швейцарците продължиха да играят на контраатаки, но феновете на европейците не видяха никакви супер ролеви моменти.

Редовното време на мача завърши наравно 0 - 0. Това бяха най-скучните 90 минути в плейофите.

В продълженията южноамериканците отново натиснаха и европейският отбор продължи. Основното действие на аржентинците може да се счита само за натиска върху швейцарската порта, но това не донесе резултати.

Играта беше сведена до равенство без гол в продълженията, но в 118-ата минута аржентинците вкараха гол. Ангел Ди Мария след подаване на Меси прати топката във вратата. Радостта на аржентинците беше такава, сякаш отборът е стигнал поне до полуфиналите. Това предполага, че отборът на Меси много трудно печели всеки мач.

Швейцарецът като че ли нямаше сили да се възстанови. В последните минути на срещата обаче Аржентина беше спасена с няколко сантиметра. След подаване на кон в наказателното поле, Джемилей пробива глава с бяла глава във вратата на Ромеро. Топката уцели гредата. На европейците им липсваше доста преди гол. Последната атака в мача за европейците беше опасен свободен удар в близост до аржентинската врата, но те не успяха да реализират момента.

Аржентина се бори да се класира за четвъртфиналите след минимална победа с 1: 0 и очаква опонент от двойката Белгия-САЩ. В същото време трябва да се отбележи, че аржентинският отбор не показва най-добрата игра в турнира. Капитанът на южноамериканците Меси за пореден път не се показа в решаващия мач, а в някои моменти игра просто лошо и недостойно за титлата на един от най-добрите играчи в света.