1/8 финали на Мондиал 2014: как беше играта Германия - Алжир

Шестият мач от 1/8-финалите на Световната купа на ФИФА се проведе на 30 юни в град Порто Алегре. Повече от 40 000 фенове на трибуните станаха свидетели на срещата между Германия и Алжир.

Германският отбор се смяташе за фаворит в тази двойка, но германците прекараха цялото първо полувреме очевидно не на тяхното ниво. Темпото на мача беше високо и африканските футболисти се опитаха да не отстъпват на германските играчи нито по отношение на организацията на играта, нито по умения, нито по остри атаки. Трябва да се признае, че алжирците през първата половина на срещата, особено в началото на мача, атакуваха малко по-остро. Поразително беше, че германският вратар Нойер беше много нервен. Той направи няколко неоправдани грешки.

Германците успяха да създадат наистина опасен момент в края на полувремето. Крос стреля опасно извън наказателното поле, но вратарят спаси Алжир, но Гьотце можеше да отбележи първия гол в мача на финала. Но и това не се случи, тъй като Мболи отново спаси целта си.

Първото полувреме завърши с равенство без голове. В същото време алжирският отбор изглеждаше много здраво, опитвайки се да не отстъпва по нищо на германците.

През втората половина на срещата Германия добави. Опасните моменти започнаха да се появяват пред портите на африканците. Мюлер, Лам, Швайнщайгер имаха забележителни шансове. Въпреки това Мболи хвана смелостта и направи много страхотни спасявания. В предната линия африканските футболисти направиха малко - през второто полувреме предимството на Германия беше значително. Но резултатът на таблото не се промени до края на редовното време - 0 - 0.

В продължения германците продължиха да натискат противниковата врата. Това, което подопечните на Лев не можаха да направят за 90 минути, те издадоха още в 92-ата минута. Нападателят Schürrle превърна фланговия центриране в гол. Германия поведе с 1 - 0.

След отстъпената топка алжирските играчи вече нямаха възможност да се възстановят, тъй като германците продължиха атаката си. В резултат на 119-ата минута Йозил вкара второто попадение, което направи възможно премахването на всички въпроси за победителя в срещата.

Играчите на Алжир обаче не напуснаха терена без гол. Още в уплътненото време на продълженията Абделмумен Джабу си върна един гол, но това не беше достатъчно за африканците.

Крайният резултат от срещата е 2 - 1 в полза на Германия. Французите вече чакат германците на четвъртфиналите, а играчите на Алжир напускат световното първенство по футбол с чувство на гордост за страната си.