1/8 финали на Световното първенство по футбол 2014: Холандия - Мексико

На 29 юни в град Форталеза се проведе третият мач от 1/8-финалите на световното първенство по футбол в Бразилия. Срещнаха се националните отбори на Холандия и Мексико.

Niderlandy - Meksika_

Битката между Холандия и Мексико даде на феновете различни емоции. Може да се счита, че играта между съперници беше един от най-драматичните мачове на световното първенство по футбол.

Срещата започна с добри скорости. Нещо повече, мексиканците надиграха своя съперник. Струва си да се каже, че представителите на зоната КОНКАКАФ изглеждаха по-добре в почти всички основни аспекти на футбола. Холандците използваха като правило дълги подавания към фронтовата линия, които не доведоха до нищо.

Първото полувреме се оказа оскъдно с опасни голови шансове, въпреки че се проведе под знака на мексиканското господство.

Втората половина на срещата започна с предимството на мексиканците. В сравнение с първата половина на срещата, единствената разлика е, че публиката стана свидетел на отбелязаните голове. Още в самото начало на второто полувреме, в 48-ата минута, мексиканците направиха това, което вече не изглеждаше като сензация, а като шаблон. Джовани дос Сантос рита извън наказателното поле и праща топката в мрежата на холандските врата. Мексико взе 1 - 0. Беше напълно заслужено. Холандските играчи вече не показваха онзи искрящ гол футбол, който холандските фенове могат да наблюдават в мачовете в групата. Още в първия мач от плейофната фаза на отбора на Ван Гаал се противопостави много организиран отбор.

Мексико даде инициативата на европейците след отбелязване на гола. Холандците имаха две невероятни голови възможности, но мексиканският вратар Очоа беше несравним. Срещата вече беше към своя край. Остават малко повече от пет минути за игра, включително съкратеното време. Мексико обаче не успя да запази предимството. Холандската атака все пак донесе резултати.

На 88-ата минута след ъглов удар топката отскочи до Снейдер, който нанесе мощен удар точно в ъгъла на вратата на мексиканците. В последните минути европейците изравняват резултата - 1 -1.

Развръзката дойде след няколко минути - на 94-ата минута от срещата съдията назначи дузпа за мексиканците. Клаес-Ян Хунтелаер се приближи до топката и вкара победния гол.

Холандия не спечели, а го принуди в последните минути на срещата. Сега холандците очакват своя съперник на четвъртфиналите, който ще бъде победителят от двойката Коста Рика - Гърция. Мексиканците много съжаляват. Беше прекрасен екип, който с удоволствие гледах. Представители на Централна Америка придружаваха чилийците - тези отбори се отправят към дома.