Световно първенство 1/8 финали 2014: Коста Рика - Гърция

На 29 юни в бразилския град Ресифи се проведе четвърти мач от 1/8-финалите на световното първенство по футбол в Бразилия. Срещнаха се отборите на Коста Рика и Гърция, които сензационно си пробиха път до решаващия етап на турнира.

Двойката Коста Рика - Гърция беше смятана за най-слабата сред останалите отбори в плейофите. Играта между тези отбори беше ясно потвърждение за това.

Първото полувреме беше скучно. Костариканците се опитаха да изиграят първия номер, а гърците направиха контраатаки, но практически нямаше шансове за гол. Топката се движеше бавно, зрителите виждаха борбата в центъра на терена, отборите рядко смущаваха вратарите.

Сред запомнящите се моменти от първата половина на срещата може да се открои опасната атака на гърците, когато европейският играч отблизо не успя да уцели вратата на съперниците. Вратарят на Коста Рика Навас се притече на помощ.

Първото полувреме завърши с равенство без голове.

В началото на втората половина на срещата костариканците откриха сметка. В 52-ата минута Брайън Руис удари долния ъгъл на европейската врата с най-точен удар. Коста Рика поведе с 1 - 0. След този момент гърците започнаха активно да оказват натиск, опитвайки се да ескалират ситуацията пред портите на централноамериканските. Не се получи обаче, имаше малко шансове. Но спортното богатство все пак се обърна към гърците.

Още в уплътненото време Папастатопулос игра страхотно на финални ходове и изравни резултата. Гърците грабнаха равенство в регулационното време. Освен това европейците имаха още един момент да уцелят целта на костариканците в редовното време на мача. Но вратарят Навас спасява отбора си, след като удари гръцки играч под гредата.

В продължения зрителите не видяха головете, но трябва да признаем, че гърците бяха по-близо до целта. Още в 121-ата минута на срещата Митроглу пропусна реален шанс за гол. Гръцкият играч стреля отблизо към вратата, но пропусна целта.

Играта завърши с равенство, поради което за втори път в турнира съдбата за достигане до следващия етап беше решена в дузпи.

Късметът се усмихна на Коста Рика. И петимата играчи преобразуваха своите удари, което доведе до победата на централноамериканците при изпълнението на дузпи 5-3.