Световно първенство по футбол 2014: какъв беше мачът Белгия - Русия

За феновете на руския футбол играта с белгийците на Мондиала в Бразилия беше една от най-очакваните. На известния стадион в Рио де Жанейро руските футболисти се опитаха да постигнат победа над страховит съперник, за да продължат борбата за излизане в плейофната фаза.

На стадион „Маракана“руският национален отбор изигра втория си мач на Мондиала в Бразилия. Съперници на руснаците бяха белгийците - лидерите на квартет N. Играта беше много важна и за двата отбора. Руският отбор трябваше да покаже всичко, на което е способен, за да постигне желания резултат. Руснаците се нуждаеха от победа. Именно тя щеше да остави добър шанс да напусне групата. Въпреки това руските фенове отново изпитаха негативни емоции.

Началото на играта бе за белгийския национален отбор. Само след десет минути от мача руснаците се успокоиха и започнаха поне някак да контролират топката. Въпреки това, Белгия беше доминиращият отбор по отношение на контрола на апарата през цялата половина. През първото полувреме руснаците не успяха да създадат голови шансове, но могат да се различат няколко далечни удара по ударите на белгийците. Вратарят Куртуа отклони топките, но, за съжаление на руските фенове, нямаше точния човек, който да завърши топката.

Белгийците се опитаха да атакуват позиционно. Имаше няколко опасни удара и шансове към вратите на руския национален отбор, но първата половина на срещата завърши с нулев резултат.

След почивката руският национален отбор трябваше да добави, но това не се случи. Понякога впечатлението беше, че руските играчи просто нямаха достатъчно класа. Белгийците пък се опитваха да атакуват все по-опасно. В последните 15 минути от срещата Белгия натисна Русия. Резки атаки се следваха една след друга. Трябва да се признае, че белгийците просто бяха по-добри на футболното игрище. Изглеждаше, че се готви цел.

Първо, след свободния удар, щангата спаси руснаците. Феновете на двата отбора се хванаха за главите - някои от разочарование, други от съзнанието, че този път любимият им отбор е простен. Русия обаче не оцеля. В 88-та минута Divok Origi прати топката в мрежата. Защитата на руснаците беше просто разкъсана в наказателното поле, което доведе до удар на Ориги без съпротива от 9 метра. Акинфеев беше безсилен. Белгия поведе с 1 - 0.

В края на мача руснаците нямаха нито сили, нито време да си възвърнат. Последният съдийски реплика поправя офанзивното поражение на руския национален отбор с резултат 0 - 1. Белгия печели 6 точки и остава в лидерите на група N. Руснаците все още имат мач с Алжир. Подопечните на Капело все още имат теоретични шансове да излязат от групата.