Световно първенство по футбол 2014: какъв беше мачът Англия - Италия

Бразилското световно първенство постепенно набира скорост. В група D една от най-очакваните срещи на предварителния етап се състоя на 14 юни - Англия игра срещу Италия. В бразилския град Манус на стадион „Амазония“зрителите можеха да наблюдават битката на футболните титани.

anglia_italia

Първото полувреме започна бавно. Може би това се дължи на непоносимата жега, която царува в Манус. Италианците овладяха малко повече топката, а британците провериха италианския вратар Сиригу с дълги удари.

Андреа Пирло беше солист в центъра на терена. Достатъчно беше този човек дори да не докосне топката, за да направи първия гол. На 35-ата минута след корнер маестро Пирло пропусна топката толкова хитро, че британците не разбраха веднага как кръгът се озова във вратата след най-точния удар на Маркизио извън наказателното поле. 1 - 0 Италия поведе.

За кратко феновете на четирикратните носители на Световната купа отпразнуваха успеха си. Още на 37-ата минута предците на футбола извършиха гениална бърза атака. Само няколко подавания и Стъридж стреля по Сиригу - резултатът става 1 - 1. Играта постепенно започна да набира скорост. Умението на играчите на двата отбора демонстрира общото ниво на гигантите от световния футбол.

В края на полувремето италианците пропуснаха добър шанс да уцелят портата на британците. „Супермарио“хитро изхвърли Харт, но защитникът изчисти топката от мрежата. След като изигра ъгъла, Кандрева удари в голлинията на британците. Първото полувреме завърши с такава атака.

Втората половина на срещата започна с атаките на британците. На 50-ата минута обаче обидните пориви на основателите на футбола бяха охладени от Марио Балотели. Кандрева се справи с английския защитник и даде невероятен сервис на далечната греда, където Балотели изпрати топката във вратата с глава. 2 - 1 бяха взети от италианците.

Втората половина на полувремето премина в атаките на националния отбор на Англия. Играчите на Squadra Azura дори не помислиха за атаката. Италианците издържаха и го направиха по начин, който може би никой друг по света не може да направи. Няколко пъти Сиригу спасява Италия след опасни удари, но не е нужно да се говори за моменти със супер гол пред портите на четирикратните шампиони от световното първенство.

В уплътненото време Андреа Пирло почти увеличи резултата, но прекрасният му свободен удар удари гредата.

Съдийският свирка записа най-трудната победа на италианския национален отбор 2 - 1 над страховит съперник. Сега британците ще трябва да победят Уругвай във втория кръг, което само по себе си също изглежда най-трудната задача. Скуадра азура се сравнява по точки с Коста Рика и се издига до върха на смъртната група на Световното първенство.