Световно първенство по футбол 2014: какъв беше мачът Иран - Нигерия

На 16 юни се проведе вторият мач от първия кръг в квартет F между националните отбори на Иран и Нигерия. Играта се проведе в град Куритиба на стадион "Арена Байшада". Малцина очакваха искрящ футбол от тази среща. В крайна сметка се случи, феновете на 43 000-местната арена се отегчиха.

Иран - Нигерия_

Всяка серия завършва. Световното първенство в Бразилия вече е свикнало феновете с ярък атакуващ футбол с изобилие от опасни моменти и отбелязани голове. Иранците и нигерийците прекъснаха тази поредица. Трябва също да се каже, че преди този мач всички срещи задължително завършваха с победата на един от отборите. На арената в Куритиба беше записано първото равенство и то без цел.

Това беше най-скучният мач от Мондиала в Бразилия досега. През първото полувреме африканските футболисти повече владееха топката. Опитаха се да атакуват, но не направиха много в предната линия. Иранците запазиха компактна отбрана и не позволиха нито един момент да се създаде пред портите им. В същото време самите иранци атакуваха много рядко. От първото полувреме човек може да си припомни само един удар, който иранският играч нанесе с глава след корнер от десния фланг. Нигерия беше спасена от вратаря. Нямаше повече моменти.

Второто полувреме беше толкова скучно, колкото първото. Нигерия се опита да атакува, да държи топката, да притежава собствена територия. Това обаче не даде плод под формата на отбелязан гол. И нямаше точкови шансове. Иранците също не зарадваха феновете си. През всичките 90 минути на срещата таблото изгаряше скучни нули и играта завърши точно така - 0 - 0.

Мачът Иран - Нигерия все още е най-безинтересният в турнира. Качеството на футбола в играта беше лошо. А националните отбори на Аржентина и Босна, играещи в една и съща група, могат да бъдат насърчавани. Нивото на първата игра на южноамериканците и европейците значително надхвърли разглежданата среща.