Как бяха наградени победителите в Олимпийските игри

На 15 август 2012 г. в Московския Кремъл царува празнично настроение. На този ден бяха отличени победителите и победителите на XX Летни игри, проведени в Лондон. Руският президент Владимир Путин поздрави и награди олимпийците.

Страната ни в Лондон зае четвърто място в общото отборно събитие. Спортистите донесоха 24 златни медала, 26 сребърни, 32 бронзови. Но повече олимпийци бяха поканени в Кремъл, за да бъдат почетени, тъй като по-голямата част от медалите бяха спечелени в отборни състезания.

През първата половина на деня ръководителят на президентската администрация на Руската федерация Сергей Иванов проведе церемония по поздравяване на бронзовите и сребърните медалисти. Вечерта Путин награди победителите с ордените за заслуги към отечеството, IV степен, чест и приятелство. Те бяха присъдени на 48 спортисти и техните треньори. Президентът благодари на всички за техните умения, стремеж към победа и твърдост на характера. Той каза, че спортистите са представяли страната ни с чест на основните спортни състезания в света тази година. Той също така помоли шампионите да посетят училища в градовете си в Деня на знанието и да говорят за техните постижения и победи. В крайна сметка това е чудесен пример за учениците. Освен това за учениците ще бъде интересно да общуват със своите идоли, които са гледали от телевизионните екрани през цялата Олимпиада. В заключение Путин благодари на всички и пожела на шампионите здраве, щастие и спортно дълголетие.

Беше отбелязано също, че всички победители и шампиони ще бъдат поздравени и ще им бъдат подарени подаръци в регионите, от които са дошли. В края на официалната част на Vasilyevsky Spusk, всички 130 атлети от олимпийските игри в Лондон получиха като награда нови автомобили Audi, специално произведени олимпийски серии. Така 47 автомобила Audi A6 бяха представени за бронз, 35 Audi A7 Sportbacks за сребърни медали и 48 Audi A8s за най-високото отличие. Тези, които поради възрастта си все още нямат шофьорска книжка, наетите за този повод шофьори са отведени по домовете си, за да получат поздравления от приятели и роднини.