Световно първенство по футбол 2014: Как завърши Колумбия - Гърция

Мачовете в квартет С на Световното първенство по футбол в Бразилия започнаха на 14 юни. Първият мач в групата се проведе в град Бело Оризонти на стадион Минейрао. В присъствието на 57 000 зрители националният отбор на Колумбия игра с гръцкия национален отбор.

Мачът започна с атаки от колумбийския национален отбор. Високи скорости, натискане и желанието за вкарване на бърза топка - всичко това се видя ясно в атакуващия импулс на южноамериканците. Резултатът от такъв старт беше ранен гол на Пабла Армеро в 5-ата минута срещу гръцкия отбор. След елегантна комбинация колумбийският защитник изпрати топката във вратата извън гръцкото наказателно поле.

След отбелязаното попадение колумбийците леко разхлабиха хватката си и първото полувреме завърши с минимално предимство на южноамериканците.

През второто полувреме гръцкият национален отбор не направи много в атака, въпреки факта, че европейците трябваше да се възстановят. Колумбия игра подред, без да полага супер усилия за втори гол. Целта обаче се осъществи. Играчът на Аржентински Ривър Плейт Теофило Гутиерес изпрати втората топка в мрежата на гръцкия отбор. Това се случи на 58-ата минута на играта.

След поредната отстъпена топка гърците станаха малко по-активни. Въпреки това, освен удрянето на гредата на Гекас в 63-ата минута, феновете не помнеха нищо особено.

Играта идваше към своя логичен завършек, но резултатът отново се увеличи. В определеното време Джеймс Родригес направи опустошителен резултат. В резултат Колумбия спечели убедителна победа над Гърция с 3 - 0.

Колумбийците вкараха първите три точки на Мондиала, като по този начин показаха силата си. Необходимо е да се вземе предвид фактът, че няколко лидери на южноамериканците не са участвали в мача. И така, Гуарин отсъстваше в зоната за подкрепа, а един от най-добрите нападатели в света, Фалкао, беше само на трибуните поради контузия, която получи преди първенството.