Световно първенство по футбол 2014: как беше играта Колумбия - Кот д'Ивоар

На 19 юни на стадиона в чест на великия бразилски нападател Гаринчи се проведе мачът от втория кръг на група С на Световното първенство по футбол. Националните отбори на Колумбия и Кот д'Ивоар се срещнаха в столицата на Бразилия. И двата отбора спечелиха победи в първите мачове, така че личната им конфронтация беше много интригуваща и важна от гледна точка на окончателното разпределение на местата в група C.

Играта между националния отбор на Колумбия и Кот д'Ивоар започна спокойно и премерено. Важността и значимостта на мача се усети в действията на двата национални отбора. Ето защо през първото полувреме отборите не се разкриха, а на терена основно борбата се възцари. Истинската битка за топката се проведе във всички части на терена, беше много трудно за креативните играчи на двата отбора да създадат шансове за голове. Колумбийците обаче имаха една много опасна атака. Но колумбийският играч от най-изгодната позиция не можеше да попадне в целта. Африканците се опитаха да атакуват с поглед върху собствените си цели. Зрителите видяха няколко далечни удара, извършени от Кот д'Ивоар.

Цялото първо полувреме чувстваше отговорност за резултата, което оказа натиск върху играчите. Може би затова първата половина на срещата завърши с равенство без цели.

През второто полувреме играта стана много по-забавна. Първо африканците бяха спасени от вратата след една от атаките на Колумбия. Това беше първото събуждане за кот д'Ивоарците.

На 64-ата минута се проведе първата топка. Южноамериканците изпълниха корнер от левия фланг. Джеймс Родригес отговори на балдахина в наказателното поле, който изпрати глава и изпрати първата топка във вратата на африканците. Националният отбор на Колумбия поведе с 1 - 0. След попадението публиката видя вече традиционните интересни танци на южноамериканците в чест на отбелязания гол.

На 70-ата минута Колумбия получи много бърза контраатака, завършила с нов гол на кот д'Ивоарците. Хуан Кинтеро отиде на среща с африканския вратар и спокойно прати топката покрай вратаря във вратата. При резултата 2 - 0 много зрители имаха чувството, че Колумбия спокойно ще доведе мача до победа. Не се получи обаче така.

Интригата в срещата беше съживена от Жервиньо, който на 73 минути направи брилянтно самостоятелно подаване от фланга, увенчано с удар в близкия ъгъл. Ивуарийците върнаха един гол, правейки резултата 2 - 1 в полза на южноамериканците.

Африканците прекараха последните минути в атаки, но не успяха да отбележат втория гол. Колумбийският национален отбор се опита да контраатакува остро и дори почти вкара третия гол. Ритникът на южноамериканския играч от центъра на терена беше отблъснат от вратаря. Лукавият колумбиец се опита да хвърли вратаря, но съвсем малко не беше достатъчно.

Крайният резултат 2 - 1 бележи победата на Колумбия и отвежда южноамериканците на ясно първо място в група С след два кръга.