Световно първенство по футбол 2014: как беше играта Япония - Колумбия

Колумбия вече си осигури място в плейофите на Мондиала. Японците имаха малки шансове да излязат от група С. За това азиатците трябваше да победят колумбийците и да се надяват на благоприятен изход от срещата на съперниците, играещи в паралелен мач (Кот д'Ивоар - Гърция).

Колумбийците и японците излязоха на терена в бразилския град Куяба на 24 юни. Южноамериканците вече са си осигурили достъп до решаващия етап на турнира. Целият въпрос беше какво ще заеме крайното място в група С Колумбия. Противниците вече бяха известни. Първи в съседната група бяха играчите на Коста Рика, а вторият беше отборът на Уругвай.

Играта се игра много бавно. Националният отбор на Колумбия в стартовия състав изведе само трима играчи от основата. Но това не се отрази радикално на качеството на играта. Въпреки факта, че японците владееха топката през повечето време през първото полувреме, резултатът бе открит от южноамериканците. На 16-ата минута Куадрадо смени цифрите на таблото от дузпа. Колумбийците поведоха с 1 - 0.

Японците не направиха много в атакуващи действия. Можем да отбележим няколко удара от сета срещу вратата на колумбийския вратар. Honda удари, но това не доведе до гол за южноамериканците.

Азиатците обаче все пак отскочиха в последните секунди на полувремето. Оказаки, след като обслужва Honda, уцели портата на колумбийския национален отбор. Така отборите отидоха на почивка с равен резултат - 1 - 1.

Колумбийците започнаха второто полувреме с атаки. Още в 55-ата минута на мача Мартинес изпрати втория гол във вратата на азиатците. Джаксън стреля в далечния ъгъл извън наказателното поле, без да остави шанс за японския вратар.

След поредното допуснато попадение японците се опитаха да прехвърлят играта в колумбийската половина на терена. Понякога азиатците получавали обещаващи атаки, но не измислили гол.

Колумбийците играха на контраатаки. Един от тези в 82-ата минута доведе до третия гол. Джаксън Мартинес вкара дубъл. Нападателят на маха в наказателното поле отстрани защитника на японеца и с най-точен дриблиращ удар от левия крак прати топката в далечния ъгъл на вратата на азиатците. Колумбия поведе с 3 - 1.

В 90-ата минута Родригес постави последния смазващ резултат. Той, след като победи защитника на Япония в наказателното поле, хвърли вратаря на азиатците с грациозен удар.

Крайният резултат от срещата е 4 - 1 в полза на Колумбия. Южноамериканците излизат от първото място в група С в плейофния мач на шампионата, показвайки с играта си, че не само отборите на Бразилия и Аржентина могат да се считат за фаворити на турнира. Много експерти могат да изразят идеята, че колумбийците показват най-висококачествения и най-зрелищен футбол в шампионата.