Който завърши трети на Световното първенство по футбол

В предпоследния ден на Световното първенство в Бразилия се проведе мачът за бронзовите медали на Световното първенство. Националните отбори на Бразилия и Холандия се срещнаха на националния стадион Бразилия.

Който завърши трети на Световното първенство по футбол 2014

Играта за домакините на шампионата започна много зле. Още в 3-ата минута на срещата Ван Перси откри резултата след отсъдена спорна дузпа. При повторението беше ясно, че фаулът на Силва над Робен все още е извън наказателното поле. Съдията обаче не забеляза това. Холандия поведе с 1 - 0.

На 16-ата минута Blind накара цяла Бразилия да си спомни за кошмара в полуфиналния мач. Поради мудността на защитата на домакините от шампионата, Блайнд стреля Сезар извън наказателното поле. Но дори и в тази ситуация, по време на фланговия пас към холандския халф, откъдето балдахинът влезе в наказателното поле, се виждаше офсайдна позиция. Резултатът стана 2 - 0 в полза на европейците. Това предизвика бразилския отбор известен шок. Европейците след два вкарани гола атакуваха по-често и по-остро.

Само през втората половина на началното полувреме бразилците успяха да демонстрират своя атакуващ потенциал. Основните заплахи за гол на Холандия обаче бяха едва след определените фигури. В резултат Бразилия така и не успя да отбележи. Екипите продължиха пауза с Холандия с 2: 0 напред.

През второто полувреме бразилците се опитаха да ескалират ситуацията на вратата на съперника, но трябва да се признае, че нямаше реални сто процента шансове да хванат холандския гол. Европейците дадоха топката на южноамериканците, докато те сами се опитваха да играят на контраатаки.

Сред опасните атаки на Бразилия може да се отбележи удар на Рамирес от наказателната линия, но топката прелетя покрай голлинията.

В 68-ата минута съдията отново допусна грешка в полза на европейците. Оскар беше свален в холандското наказателно поле, но реферът фиксира симулацията на бразилеца, вместо да посочи точка. Този момент също се отрази негативно на вече демонтираната Бразилия.

В крайна сметка бразилците пропуснаха третото попадение в собствената си мрежа. Още в уплътненото време холандците изиграха добра комбинация при контраатаката, която Wijnaldum завърши с точен удар.

Крайният резултат от мача е поредното поражение за Бразилия. Този път Холандия победи домакините на турнира с резултат 3 - 0. Това позволи на европейците да станат бронзови медалисти от световното първенство по футбол. Домакините на Мондиал 2014 останаха без шампионски медали.