Какъв беше мачът Русия-Чехия на Евро

Голяма победа над чешките футболисти в самото начало на турнира позволи на феновете на отбора да разчитат на успешното представяне на руския национален отбор на Евро 2012. За съжаление тези надежди не бяха предопределени да се сбъднат.

Какъв беше мачът Русия-Чехия на Евро 2012

В началото на мача играчите на чешкия национален отбор изглеждаха по-активни от нашите играчи, имаха повече владение на топката и натискаха, когато тя беше загубена. Но скоро руснаците се концентрираха, извършиха добра атака, която завърши с ъглов удар. От този момент инициативата премина към обвиненията на Дик Адвокат.

Повратната точка на целия мач беше епизодът на 16-ата минута. Дзагоев засече топката в центъра на терена, елегантно мина покрай чешките играчи и направи пас към десния фланг към нападателя Кержаков. Александър веднага удари вратата на съперника. Спортният снаряд удари напречната греда и отскочи към Алън, който навреме се премести в наказателното поле. Чех беше принуден да извади топката от собствената си врата, резултатът беше 1: 0.

След този епизод нашите играчи получиха възможността да играят повече в контраатаки, да пробият в свободни зони в половината от полето на противника. Роман Широков се възползва добре от това след трансфера на Аршавин, като определи крайния резултат от първото полувреме на 25-ата минута на срещата - 2: 0.

Началото на второто полувреме напомняше първите минути на мача - чехите бяха по-активни, но сега това вече се изискваше от хода на срещата. Футболистите на руския национален отбор натиснаха срещу тяхната врата, която беше умело използвана от противника. Трансфер на топката от далеч остави Малафеев почти сам с Вацлав Пиларж, който не пропусна шанса си да отбележи гол. Резултатът стана 2: 1, удобното предимство на руснаците изчезна, а чешкият национален отбор беше вдъхновен.

По-близо до последната четвърт на мача играчите на двата отбора започнаха да се уморяват. Чешкият национален отбор, след като не постигна нищо повече, забави ход. В допълнение, Дик Адвокат се досети правилно със смяна, като освободи Павлюченко вместо Кержаков. Скоро Роман стана автор на асистенция за Дзагоев, който вкара дубъл.

Три минути по-късно Павлюченко успя да се отличи, благодарение на отделни действия, вкарвайки красив гол. На 85-ата минута бе направена нова смяна, която даде възможност на Кокорин да влезе на терена. Резултатът 4: 1 напълно отразява съотношението на силите на футболното игрище.