Как беше мачът Русия-Полша на Евро

Резултатът от футболния мач Русия-Полша остави на съперниците добри шансове за достигане до четвъртфиналите на Евро 2012. Но следващите мачове не отговориха на очакванията на феновете и отборите, които бяха смятани за фаворити в своята група, отпаднаха от турнира.

Как беше мачът Русия-Полша на Евро 2012

Вторият мач на Евро 2012 изигра руският национален отбор срещу един от домакините на турнира - полският отбор. Срещата на груповата фаза се проведе във Варшава на Националния стадион.

Началото на мача се оказа трудно за руския състав. Състезателите на двата отбора бяха нервни и допускаха непринудени грешки. Домакините атакуваха по-често, въпреки че играчите на руския национален отбор притежаваха повече топката.

В края на първата половина на срещата Алан Дзагоев откри резултата. На 36-ата минута след трансфера на Андрей Аршавин той вкара третия си гол в турнира срещу своите противници. След отбелязаното попадение руснаците започнаха да играят по-малко активно, отстъпвайки инициативата на полските футболисти.

Собствениците на стадиона получиха повод за радост в 58-ата минута на срещата. Елегантна топка в деветката на вратата на Малафеев вкара капитанът на полския национален отбор Яков Блащиковски. От този момент нататък играта премина „по сблъсък”.

Емоциите на играчите често надхвърляха позволеното. В 60-ата минута на играта нападателят на домакините Робърт Левандовски получи предупреждение. Той получи жълт картон за груб удар в краката на Игор Денисов, който от своя страна не остана в дълг и спечели жълт картон за разговор със съдията.

В края на срещата руският национален отбор оказа натиск върху територията на противника, но тактиката не донесе желания резултат. Треньорът на руснаците Дик Адвокат замени Александър Кержаков, вместо когото на терена се появи Роман Павлюченко.

Реферът на срещата добави три допълнителни минути към редовното време на мача. Руснаците биха могли да изтръгнат победата в трудна игра. С усилията на Аршавин бе създаден резултат за гол, но надеждната игра на полския вратар Пшемислав Титън попречи на играчите да го използват. В самия край на конфронтацията домакините имаха право на свободен удар, но той също не промени резултата на таблото. Резултат 1: 1 - именно с него отборите напуснаха терена.