Световно първенство по футбол 2014: как се проведе срещата Ивоар-Япония

На 14 юни приключи първият кръг на квартета С на световното първенство в Бразилия. След колумбийците в битката влязоха иуварците и японците. Вторият мач от първия кръг се проведе в Ресифи на Arena Pernambuco, с капацитет от около 46 000 зрители.

mundial_
mundial_

Мачът започна лениво от страна на двата отбора. Африканците се опитаха да овладеят топката, но впечатлението беше, че ивуарийците няма да застрашат особено целта на азиатците. Лежерното търкаляне на топката продължи до 16 минути, когато бившият играч на московската "армия" Хонда прати топката в портата на африканците с левия крак. Цяла Япония беше в ликуване, тъй като националният им отбор поведе. Трябва да се признае, че ударът се оказа не само ефективен, но и ефективен. Отвън наказателното поле Хонда удари вратата с чудовищна сила в близкия ъгъл, така че вратарят на Кот д'Ивоар дори не помръдна, защото беше безполезен.

Първото полувреме бе завършено с минимално предимство на японския национален отбор. Нямаше нужда да говорим за изключително опасни моменти.

Втората половина на срещата не можа да зарадва азиатците. Играта беше също толкова премерена и неприбързана. Имаше обаче двуминутен провал в защитата на японския национален отбор, което доведе до две попадения за ивуарийците.

Първо, на 64 минути, Бони, след подаване от десния фланг на атаката, изпрати с глава топката във вратата на японеца. Две минути по-късно при подобна ситуация нападателят на италианската "Рома" и националния отбор на Кот д'Ивоар Жервиньо съставя второто попадение. Нападателят забива топката в близкия ъгъл на вратата.

Последният свирк на съдията от срещата стана свидетел на умишлената победа на африканците с резултат 2 - 1. Кот д'Ивоар печелят три точки и догонват брилянтните колумбийци.