Купата на Америка 2016: преглед на мача Аржентина - Чили

В първия кръг от груповата фаза на квартет D на Купата на Америка през 2016 г. финалистите на турнира се събраха. Мачът Аржентина - Чили беше може би най-очакваният в груповата фаза на шампионата.

Аржентинският национален отбор преди началото на срещата беше отслабен от отсъствието на техния капитан и лидер Лионел Меси. Друг звезден фовар на синьо-белите Серджо Агуеро също не излезе в основата. Липсата на нападатели обаче не се превърна в голям проблем за двукратните триумфи на световното първенство.

Още във втората минута, след като удари с глава, Нико Гайтан можеше да уцели портата на чилийците. Клаудио Браво беше спасен от горната греда. След този епизод в играта нямаше реализационни шансове до 30-ата минута, въпреки че отборите се опитваха бързо да преминат центъра на терена и да атакуват вратата един на друг. След половин час чилийският нападател Алексис Санчес пропусна своя гол. Ударът му от наказателното поле бе отразен от Серджо Ромеро. В 34-ата минута същият Санчес прати топката в горния ъгъл от свободния удар, но аржентинският вратар отново се справи с удара.

Краят на първото полувреме остана за аржентинците, но резултатът на таблото не се промени - атаките, изпълнявани от триото Ди Мария, Игуаин, Гайтан бяха твърде хаотични и недовършени.

Чилийците започнаха активно втората половина на срещата, подпомогнати от няколко опасни фигури. Резултатът обаче бе открит от Ангел Ди Мария в 51-ата минута. След грешка на полузащитника на Чили Аранжес в центъра на терена, Банега засече топката и даде добър пас на играча на ПСЖ. Ди Мария уцели близкия ъгъл на вратата на Браво.

В 59-ата минута самият Банега удвои аржентинската преднина. Клаудио Браво отново пропусна удар в близкия ъгъл, но траекторията на полета на топката в този епизод беше повлияна от отскока от тръните на дупетата на Маурисио Исла.

Гонсало Игуаин също имаше страхотен момент. В 67-ата минута нападателят на Наполи отблизо не можа да изпрати точно топката в далечния ъгъл - вратарят помогна.

Чилийците все още успяха да изиграят един гол в самия край на времето за спиране. Фуензалида, няколко секунди преди края на срещата, прати топката в вратата с глава.

Крайният резултат на мача 2: 1 в полза на аржентинския национален отбор оставя по-предпочитани шансове за победителите да се изкачат от група D до етапа на четвъртфиналите от първото място.