Купата на Америка 2016: преглед на мача САЩ - Коста Рика

След като бе победен от колумбийците в първия кръг на домакините на Копа Америка през 2016 г., националният отбор на САЩ трябваше да спечели точки в мача срещу Коста Рика. Вторият кръг за американците беше решаващият мач в турнира в момента.

Националният отбор на САЩ се нуждаеше от победа срещу Коста Рика, за да продължи борбата за място в плейофите. Костариканците от своя страна също трябваше да попълнят точките си. Следователно играта трябваше да се окаже упорита, но в действителност това не се случи.

Американците бързо откриха сметка. Костариканецът Кристиан Гамбоа вече фаулира в собственото си наказателно поле в 8-ата минута, което доведе до незабавна дузпа. Лидерът на отбора на САЩ Клинт Демпси, който бе изтъкнат в първия мач с Колумбия, не пропусна от точка. Американците поведоха с 1: 0.

Още преди края на първото полувреме американските футболисти успяха да разстроят съперниците си още два пъти, довеждайки резултата до опустошителен до 42-ата минута. Отначало, когато 37-ата минута беше на таблото, Джермейн Джоунс изби топката в ъгъла с едно докосване извън наказателното поле, а Боби Ууд, три минути преди края на първото полувреме с подаване на Клинт Демпси, вкара 3: 0 в полза на отбора на САЩ …

През второто полувреме играчите на Коста Рика засилиха активността си, но не успяха да отбележат. Браян Руис имаше отлична възможност в 62-ата минута, но на удара на нападателя липсваха няколко сантиметра - топката уцели гредата.

В края на мача (82 минути), защитникът на Коста Рика допусна груба грешка в собственото си наказателно поле и Греъм Зуси установи крайния резултат от срещата, търкаляйки топката в празна мрежа.

Финалната свирка хвана отборите с резултата 4: 0 в полза на националния отбор на САЩ. Така след втория кръг домакините на шампионата имат три точки, а играчите на Коста Рика остават с единствената спечелена точка и падат на четвърто място в група А.