Купата на Америка 2016: преглед на мача Колумбия - Парагвай

Колумбийците са сред фаворитите на шампионата по американски футбол през 2016 г. Във втория кръг на груповата фаза в квартет А на този отбор се противопоставя друг южноамерикански отбор - Парагвай.

Основната новина за феновете на колумбийския национален отбор преди мача беше присъствието на капитана и лидер на отбора Джеймс Родригес в стартовия състав. Именно този играч на Реал Мадрид с действията си в крайна сметка повлия на резултата на таблото.

Колумбийците започнаха по-активно срещата. В резултат на това публиката видя ранен гол. На 12 минути Джеймс Родригес изпълни корнер от десния фланг на атаката. Нападателят на Милан Карлос Бака отговори на трансфера и неудържимо удари под гредата от линията на вратарската зона. Тази топка беше първата в турнира за колумбийския нападател.

В 30-ата минута на мача колумбийците удвоиха аванса си. Сега Джеймс Родригес прати топката във вратата на националния отбор на Парагвай, принуждавайки мрежата да пърха в далечния ъгъл на вратата. Националният отбор на Колумбия уверено поведе с 2: 0. След това парагвайците се опитаха по някакъв начин да подобрят играта си в атака, но от резултатите за първото полувреме на срещата може да се различи само свободният удар на Дарио Лескан. Вратарят на Колумбия Оспина в елегантен стил отрази топката в гредата.

През второто полувреме вратарят на Колумбия за пореден път демонстрира чудесата да спаси вратата си. Оспина направи едно от най-красивите спасявания на шампионата в момента. В 62-ата минута Пауло Да Силва след ъглов удар прати топката към горния ъгъл, но вратарят, изпънал се в цялата си височина, успя да получи черупката.

Парагвайците не напуснаха терена без гол. В 71-ата минута Виктор Аяла изпрати топката към деветката на колумбийската врата с умен далечен удар. Тази цел все още е истински връх в турнира.

Повече отбори не можаха да се разграничат в мача, въпреки че Едвин Кардона (Колумбия) имаше блестящ момент за гол - Парагвай беше спасен от гредата.

Финалната победа на Колумбия с 2: 1 позволява на този отбор да спечели шест точки след два мача и уверено да поведе в група А. Парагвайците след две срещи имат само една точка в актива.